Soud projednává otřesný případ. HIV pozitivní muž z Karlovarska měl znásilňovat 13letou dívku

Osm let za mřížemi navrhuje státní zástupce pro A. M. (55) z Karlovarska jako trest za údajné znásilnění 13leté dívky a nechráněný sex s dalšími dvěma dospělými ženami. To vše se mělo odehrát v době, kdy muž věděl, že je HIV pozitivní a že trpí žloutenkou typu C. Případ začal v úterý projednávat Krajský soud v Plzni.

Muž čelí obvinění ze znásilnění, pokusu o těžké ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci.

Podle obžaloby nezletilou dceru své tehdejší přítelkyně sexuálně zneužíval od podzimu 2017 do konce loňského listopadu. „Dívce zakrýval oči ručníkem a zasouval jí do přirození pohlavní úd, prsty či rukojeť holicího strojku. Nejméně ve třech případě s ní uskutečnil nechráněný pohlavní styk,“ popsal státní zástupce Martin Rykl.

Podle něj se dívka snažila aktivně bránit, ale neměla proti fyzické převaze obžalovaného žádnou šanci.

Podle obžaloby měl A. M. ve stejném období ještě nechráněný pohlavní styk se dvěma ženami, kterým svou sexuálně přenosnou chorobu úmyslně zamlčel.

Obžalovaný u soudu odmítl vypovídat. Na polici přiznal, že dívku nejprve osahával a postupně s ní měl i několik pohlavních styků, které si nahrával na mobilní telefon.

„Nikdy mi neřekla, abych přestal, ale nikdy ani také neřekla, abych začal. Předtím jsem se jí vždy zeptal, jestli jí moje sexuální aktivita nebude vadit. Vzrušovala mě, nedokázal jsem jí odolat. Miloval jsem ji. Pokaždé jsem použil kondom,“ citovala předsedkyně senátu jeho výpověď z přípravného řízení.

Tvrdil, že široké okolí informoval o tom, že má žloutenku typu C. O nákaze HIV ale pomlčel údajně kvůli předsudkům vůči této nemoci.

Zdroj a celý text: Novinky.cz

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře