Hasiči už zlikvidovali požár lesa na Sokolovsku

Hasiči už zlikvidovali požár lesa na Sokolovsku, večer se tam vrátí na kontrolu

Karlovarští hasiči už odjíždějí z místa většího požáru lesa mezi Svatavou a Boučím na Sokolovsku. Vznikl v sobotu večer na ploše zhruba 200 krát 200 metrů a bojovalo s ním 12 jednotek, přes 50 hasičů. Večer se vrátí na kontrolu, další monitoring bude v pondělí dopoledne, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

“Pokud bude vše bez příznaků hoření, místo události si převezme revírník, který by pak zítra odhadl škodu na porostu. Příčina vzniku je v šetření,” uvedl. Revírník už byl dnes na místě. Kasal neuvedl, zda jde o soukromý, státní nebo obecní les.

Oheň se rozšířil i do korun stromů. Místo bylo těžce přístupné. Karlovarští hasiči v sobotu večer vyhlásili druhý stupeň poplachu. Poplachové stupně jsou čtyři a určují se podle počtu vyslaných jednotek.

“Už v jednu hodinu v noci se snížil počet jednotek u zásahu,” řekl mluvčí. Na hlídání prostoru zůstaly na místě tři z původních 12. “Od nedělního rána kontrolovaly termokamerou a drony místo požáru a dohašovaly nalezená ohniska,” uvedl Kasal.

Požár vznikl v sobotu kolem 21:00. Vzhledem k pozdní hodině nebylo možné nasadit letecké hašení. Hasiči zřídili čerpací stanici pro doplnění požární vody na služebně hasičů v areálu sokolovské chemičky. V Sokolově a v areálu chemické firmy byl zvýšený pohyb zásahové techniky se zapnutými majáky, která zajišťovala doplňování požární vody pro lesní požár u Svatavy, řekl mluvčí.

Podle něj patří požár u Svatavy k letošním větším a náročným zásahům. O něco větší byl zřejmě oheň v lesích okolo Šindelové na Sokolovsku 26. června. Hasil ho ze vzduchu vrtulník. Na zásahu se tam podílelo 15 jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Podobně jako v okolí Svatavy monitorovali celý prostor termokamerou i dronem.

Zdroj: ČTK / Foto HZS Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře