Vánoční strom Karlových Varů už je ve městě

Vánoční strom Karlových Varů už je ve městě

Patnáctimetrový smrk stříbrný pracovníci Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace včera pokáceli, převezli a nainstalovali na ploše před hotelem Thermal. Před zraky mnoha přihlížejících v akci představili zbrusu nový manipulátor s hydraulickým ramenem.

Strom darovala městu mladá rodina z Chranišova. Od úterý začne jeho výzdoba a v neděli 3. prosince bude slavnostně rozsvícen.

Vánoční trhy na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech začnou 2. prosince a potrvají do 26. prosince

Vedle stánkového prodeje bude na kolonádu soustředěn i doprovodný program s vystoupením regionálních umělců i předních českých interpretů. Hvězdou první adventní neděle bude zpěvačka Jitka Zelenková. Vánoční strom města i letos zazáří na prostranství před hotelem Thermal. Ceremoniál slavnostního rozsvícení se uskuteční o první adventní neděli, tedy 3. prosince od 18 hodin. Vánoční flotilu vypraví nejen do ulic města Dopravní podnik Kalovy Vary.

Vánoční trhy

Vánoční tržiště na prostranství před Mlýnskou kolonádou bude vyzdobeno stromky z lázeňských lesů a návštěvníci zde najdou i dřevěný betlém a zvoničku z dílny Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary. V sortimentu trhů se objeví vánoční dekorace, rukodělné výrobky, dřevěné hračky, ale nabídce patnácti stánků bude vévodit občerstvení, tedy svařené víno, punč, medovina, trdelník, staročeské lokše, langoše, klobásy. „Lidé jdou na vánoční trhy zejména za atmosférou a vůní svařeného vína. Rádi sem přicházejí na jídlo, proto tento sortiment převažuje. Svařené víno nebo jiný nápoj si budou moci návštěvníci vychutnat z porcelánových hrnků s vánočním motivem. Hrnky nabídneme k prodeji a výtěžek poskytneme na charitativní účely,“ dodává Andrea Pfeffer Ferklová.

Stánky na vánočních trzích budou otevřené od pondělí do pátku od 12 do 20 hodin, o víkendech a 25. a 26. prosince od 10 do 20 hodin. Na Štědrý den se otevřou od 10 do 13 hodin.

Doprovodný program

V rámci doprovodného programu se na velkém podiu před Mlýnskou kolonádou se opět vystřídají hvězdy českého hudebního nebe s místními interprety a dětmi z karlovarských mateřských a základních škol. Lákadlem budou vstoupení Jitky Zelenkové, Petry Janů, Petra Kotvalda, Ondřeje Rumla nebo letošního držitele divadelní ceny Thálie Tomáše Savky. V programu nechybí ani tradiční Rybova Česká mše vánoční v provedení Karlovarského pěveckého sboru, svá vystoupení připravují hudebníci Karlovarského symfonického orchestru, v programu je i Mikulášská show, na níž nebudou chybět slavní Krampusové. Nejen děti pobaví řada divadelních a pohádkových představení.

Dětské tvořivé dílny na zámecké věži

Dětem bude o adventních víkendech patřit nedaleká Zámecká věž. Najdou zde oblíbené tvořivé dílny. Otevřené budou od 14 do 18 hodin a jejich program bude tematicky rozdělený. Motivem prvního adventního víkendu budou andělé, druhý víkend bude ve znamení vánočních přání a skřítků a tématem třetího víkendu v tvořivých dílnách budou stromečky.

Vánoční vozy DPKV

Svou vánoční flotilu vypraví také Dopravní podnik Karlovy Vary. Do ulic města vyjede vánoční autovláček, na linkách MHD bude jezdit nazdobený a nasvícený autobus, do vánočního hávu se „oblékne“ i lanovka na Dianu. A ani letos nebude chybět Mikulášský speciál s Mikulášem, čertem a andělem na palubě.

Vanocni trhy Karlovy Vary

Zdroj a foto: FB mmkv

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře