Slavnostní zahájení filmového festivalu odvysílá KVIFF.TV

Slavnostní zahájení filmového festivalu odvysílá KVIFF.TV.

Oficiální festivalová televize KVIFF.TV bude 28. června živě přenášet slavnostní zahájení 58. ročníku karlovarského filmového festivalu, které se odehraje v hotelu Thermal. Ve městě také bude multifunkční pavilon KVIFF.TV Park určený pro celodenní setkávání s hosty nebo zábavní soutěže. Po setmění se o program postarají dýdžejové i živá koncertní vystoupení. KVIFF.TV již nyní nabízí filmovým fanouškům on-line obsáhlou kolekci filmů z loňského ročníku festivalu. 

Filmový festival v Karlových Varech se uskuteční od 28. června do 6. července. “Už 12. června se diváci dočkají exkluzivní on-line premiéry poetického filmu Wima Wenderse Dokonalé dny, který Japonsko vyslalo jako svého zástupce do klání o Oscara. Toto dílo německého režiséra obsazené známými japonskými herci a veskrze americkým soundtrackem, povýšeným na jednu z hlavních úloh, je především univerzálně lidské, stejně jako legendární Wendersovo drama Paříž, Texas, jehož nově restaurovanou verzi uvádíme v programu festivalu,” sdělil Karel Och, umělecký šéf festivalu a hlavní dramaturg KVIFF.TV.

Ve stejné kolekci KVIFF.TV uvede oceňované filmy Anatomie pádu, Fremont a Minulé životy. Bezprostředně před začátkem festivalu ještě zveřejní tituly Útěk z Utopie, Kos v ostružiní, Povaha lásky a Club Zero.

Živé vysílání KVIFF.TV Live uvede až 40 původních pořadů denně. Přenese dění z červeného koberce, z pódií i ze zákulisí na obrazovky rozmístěné po Karlových Varech i všem fanouškům, kteří se na KVIFF.TV zdarma připojí odkudkoli. Rozhovory povedou Čestmír Strakatý, Ian Willoughby a Kovy, zprávami bude provázet Saša Michailidis, svůj nový pořad představí filmová kritička Věra Míšková a s festivalovým životem návštěvníky seznámí Gabriela Heclová a Janek Rubeš.

Přenosy budou diváci moci sledovat v reálném čase on-line nebo si je ze záznamu pustit kdykoli později. Veškerý videoobsah z festivalu je na rozdíl od filmů zdarma a je zpřístupněný divákům po celém světě v českém nebo anglickém jazyce s titulky.

Multifunkční festivalové centrum KVIFF.TV Park nabídne celodenní program a prostor pro vzájemné setkávání filmových osobností různých profesí i běžných diváků. První setkání 30. června přinese rozhovor Erika Taberyho s Ivanem Trojanem, laureátem Ceny prezidenta MFF Karlovy Vary.

Čtyřikrát během festivalu bude pódium KVIFF.TV Parku patřit stand-up comedy, vystoupí Arnošt Frauenberg, Adéla Elbel, Dominik Heřman Lev a slovenský komik Jakub ‘Zitron’ Ťapák. Během festivalu se zde uskuteční i živé koncerty, vystoupí Paulie Garand, Annet X a Tata Bojs. Ve čtvrtek 4. července ve KVIFF.TV Parku během Iluminate Night zahraje dýdžej Nobody Listen a živě vystoupí hudební skladatel a producent Karel Havlíček.

Festival v Karlových Varech nabídne v soutěžních sekcích Hlavní a Proxima a nesoutěžní sekci Zvláštní 32 filmů, z toho téměř polovinu debutů. V porotě hlavní soutěže zasedne oscarový herec Geoffrey Rush, který si z festivalu před dvěma roky přivezl Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře