Olympijská výprava Karlovarského kraje vybojovala 21 medailí

Oheň Olympiády dětí a mládeže uhasl. Olympijská výprava Karlovarského kraje vybojovala 21 medailí.

Od 23. do 27. června soutěžilo na Olympiádě dětí a mládeže v Jihočeském kraji téměř 3 500 mladých nadějí ve 20 sportech a 78 disciplínách. A sportovci z Karlovarského kraje se mezi nimi rozhodně neztratili. Z největší multisportovní akce u nás si odváží 5 zlatých, 9 stříbrných a 7 bronzových medailí. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho kraje.

Ani poslední den na olympiádě nebyl pro karlovarskou výpravu bez medailí. Na 800 metrech vybojoval stříbro Ferdinand Adreovský. Orientační běžci získali ve sprintové štafetě krásné druhé místo. Opět zářil i Kryštof Kvapil, který zajel na kajaku ve sprintu stříbro a bronz na kanoi. Zároveň se zhostil role vlajkonoše na závěrečném ceremoniálu.

Na sportovištích i v olympijském domě to každý den žilo díky tisícům fanoušků. Spolu s diváky na zahajovacím i závěrečném ceremoniálu se celková návštěvnost vyšplhala na téměř sto tisíc lidí. Pokud jde o finální pořadí krajů, pouze sportovci z Hlavního města Prahy dokázali překonat hranici 500 bodů a suverénně ovládli výslednou listinu. Druhé místo obsadil s téměř sto bodovým rozdílem Jihomoravský kraj a stupně vítězů doplnil v těsném závěsu Středočeský kraj. Karlovarský kraj se umístil na 14. místě.

Pořadatelskou štafetu nyní přebírá Moravskoslezský kraj, který již za šest měsíců přivítá zimní edici olympiády. Další letní olympiáda proběhne v roce 2026 historicky poprvé v Hlavním městě Praze. Veškeré další informace o akci najdete na webu Olympijského týmu. Kromě výsledků zde najdete i zajímavé články či obsáhlou fotogalerii.

1 500 hodin přenosů na olympijské platformě czechteam.cz

Na olympijské platformě czechteam.tv běželo každý den 30 živých přenosů, které dohromady trvaly 1 500 hodin. Největší multisportovní akci v České republice si nenechaly ujít ani kamery České televize. Ta od pondělí do čtvrtka vysílala vedle sportovních klání také Studio ČT sport s moderátorem Tomášem Budkou.

Organizace největší multisportovní akce by se neobešla ani bez dobrovolníků. Těch se v letošním ročníku na různých pozicích vystřídalo 120. Především by ale Olympiáda dětí a mládeže neexistovala bez společného zapojení a úzké koordinace krajů a měst, sportovních svazů a klubů a partnerů akce. Olympijskou štafetu nyní přebírá Moravskoslezský kraj, který již za šest měsíců přivítá v roce 2025 zimní edici a další letní ODM proběhne v roce 2026 poprvé v historii v Hlavním městě Praze.

Zdroj a foto: IP Karlovarského kraje, Zprávy Jihočesko, Olympijský tým

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře