Gymázium Sokolov má nové podcastové studio OPPEN podcast

Gymázium Sokolov má nové podcastové studio OPPEN podcast.

Podcastové studio OPPEN podcast na Gymnáziu Sokolov a Krajském vzdělávacím centru vzniklo díky finanční pomoci zřizovatele, a to prostřednictvím programu Participativní rozpočet hejtmana Karlovarského kraje ve výši 50 tisíc korun. Podpora cílila dvěma směry, nejdříve na pořízení šachových stolků pro využití volného času a následně na zřízení podcastového studia.

Na jeho vzniku se podíleli žáci Antonín Petřek, Pavel Hrysz a Jan Hotěk, kteří vytvořili plán technického řešení, navrhli design a provedli následnou realizaci za pomoci pracovníků školy. Studio působí velmi profesionálně a má veškeré technické zázemí. Celkové náklady na vytření studia byly ve výši 62 tisíc korun, do financování se zapojila také škola.  

Obsahovou stránku i koncepci všech nahrávek řeší žáci sami. Využívají vstřícnosti úspěšných absolventů i známých osobností. Příkladem je současný student doktorandského studia na univerzitě v Oxfordu nebo Václav Slabyhoudek, známý jako pan Lišák v populární televizní soutěži Na lovu. V rámci profesní orientace byly natočeny rozhovory se současnými vysokoškoláky nebo také videa umožňující mladším spolužákům kvalitnější orientaci při výběru odborných seminářů.

Cílem všech pořadů je motivace stávajících žáků k seberozvoji a sounáležitosti ke škole i k regionu, neboť je vidět, že z Karlovarského kraje pocházejí velmi úspěšní lidé.

Všechny pořady jsou k dispozici na Youtube a podcastových sítích Apple Podcasty, Spotify a dalších pod názvem OPPEN podcast. 

V loňském roce takto Karlovarský kraj rozdělil mezi svých 15 školských příspěvkových organizací celkem 750 tisíc korun. 

Zdroj a foto: IP Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře