Karlovy Vary přišly o pořadatelství Mistrovství světa žen v hokeji

Období spekulací končí, prestižní akce zná své dějiště. MS v hokeji žen 2025 proběhne v Českých Budějovicích, které se o pořadatelství turnaje ucházely společně s Karlovými Vary. Nejlepší hokejistky planety se v jihočeské metropoli utkají v termínu od 9. do 20. dubna 2025.

Karlovy Vary přišly o pořadatelství Mistrovství světa žen v hokeji, a to díky přístupu Hejtmana Kulhánka!

Hejtmanství bylo k pořádání mezinárodního turnaje v příštím roce a následné dlouhodobé spolupráci skeptické. Český hokejový svaz, ho i proto přidělil Českým Budějovicím

Hokejový svaz zvažoval, kde tento turnaj uspořádá, zda v Karlových Varech, nebo v Českých Budějovicích. A protože se hejtman postavil k jednání chladně, dal tím šanci na pořádání tohoto mistrovství světa právě Českým Budějovicím. Což nelibě nesou i Karlovy Vary, pro něž by to podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) byla nejen vysoce prestižní záležitost, ale také možnost se celosvětově prezentovat a místní hotely i podnikatelé si finančně polepšit.

“Do Karlových Varů mohlo přijet tisíce zahraničních návštěvníků z Kanady, Japonska, USA a dalších. Rozhodně by to nebylo jen o hokeji, ale o propagaci města a kraje. Navíc by díky délce trvání šampionátu utratili nejen návštěvníci, ale i samotní pořadatelé a kluby nemalé ve městě v rámci ubytování, stravování atd. finanční prostředky,” zdůraznila primátorka.

Hejtman Kulhánek oponoval, že hokejovým svazem prezentovaná představa finanční podpory turnaje a následné čtyřleté spolupráci násobně vyšší, než je krajská podpora akcí srovnatelného charakteru, dosahu a dopadu. Turnaj by kraj měl zafinancovat třemi miliony, další roky by to bylo už 15 milionů.

Ale také dodal, že ženský hokej je dosud málo divácky atraktivní… To si rozhodně nemyslí v Jihočeském kraji. Českobudějovická hala má kapacitu 6 421 diváků, která by vzhledem ke vzrůstající popularitě ženského hokeje i dobrým výsledkům českých reprezentantek mohla být vyčerpána.

Podle ANO není možné, aby jeden člověk rozhodoval o tom, zda a v jaké výši podpoří nebo nepodpoří takto zajímavý projekt s mezinárodním přesahem, který se navíc v České republice uskuteční poprvé v historii.

Podle Václava Skuhravého, zastupitele (Karlovaráci) a bývalého kapitána extraligového hokejového týmu HC Energie by bylo uspořádání mistrovství světa žen v hokeji pro město skvělé. “Sledovanost ženského hokeje jde v posledních letech po českých úspěších hodně nahoru. KV Aréna, s téměř šesti tisíci místy je pro taková utkání ideální, a ta by určitě byla navštěvovaná a veřejnost sledovaná. A město by vše určitě logisticky zvládlo,” míní Skuhravý.

VÝSLEDKY ČESKÝCH HOKEJISTEK NA NEDÁVNÝCH VELKÝCH AKCÍCH
TurnajUmístění
✅ Mistrovství světa 20178. místo
✅ Zimní olympijské hry 20189. místo (nekvalifikovaly se)
✅ Mistrovství světa 20196. místo
✅ Mistrovství světa 20217. místo
✅ Zimní olympijské hry 20227. místo
✅ Mistrovství světa 20223. místo
✅ Mistrovství světa 20233. místo

Zdroj: Hokejové zprávy

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře