Kraj pomohl získat nového zubaře pro Ostrov

Kraj pomohl získat nového zubaře pro Ostrov. Na vybavení ordinace mu přispěje 1 milion korun

Novému zubnímu lékaři, Miroslavovi Duškovi, který si pro vybudování ordinace vybral město Ostrov, Karlovarský kraj schválil dotaci ve výši 1 milion korun, a to v rámci Programu na podporu vzniku a rozšíření ordinací zubních lékařů. Jeho ordinace s názvem GalleryDent mimo jiné zajišťuje ve vybrané pracovní dny zubní pohotovost v regionu. Podporu novému zubaři schválila Rada Karlovarského kraje na jednom ze svých posledních zasedání.

Oproti loňskému roku byla navýšena alokace dotačního programu o 3 miliony korun. Celkem tak má Karlovarský kraj pro zubaře a jejich ordinace připraveno 5 milionů korun. Maximální výše podpory pak smí v jednom případě činit 1 milion korun.

Kromě této formy podpory se Karlovarský kraj zaměřuje také na studenty oboru zubní lékařství, kterým poskytuje stipendia. Pomocí motivačních příspěvků se pak snaží přilákat do regionu i čerstvé absolventy a motivovat zubní ordinace, aby mladé zubaře přijímaly na praxe. „Celkově Karlovarský kraj vyplácí v rámci celé České republiky jedny z nejvyšších příspěvků zdravotníkům a nabízí nejširší a nejucelenější okruh podpory pro studenty medicíny, začínající lékaře i ty s mnohaletou praxí. Kompletní přehled poskytovaných benefitů najdou zájemci na webu Lékaři Karlovarského kraje, který jsme spustili na konci minulého roku. Kromě informací o podpoře ze strany kraje zde nechybí ani informace o benefitech poskytovaných samotnými obcemi a městy,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře