Karlovy Vary problémovou ubytovnu v Tuhnicích nekoupí
Od soukromé společnosti mělo město Karlovy Vary odkoupit ubytovnu v Charkovské ulici, kde roky nepřizpůsobiví občané obtěžovali obyvatele Tuhnic. Cena byla stanovena na částku 75 milionů korun. Z obchodu však nečekaně sešlo.

Tuto transakci dokonce již schválilo zastupitelstvo města. Majitel však od předem domluveného obchodu couvl a ubytovnu chce přestavět na bytový dům, protože ceny nemovitostí stále rostou. Podle jednatele firmy pana Kalouse bude mít objekt po rekonstrukci hodnotu 120 milionů korun.

Rekonstrukce by měla být hotová do půl roku. V objektu budou k dispozici byty kategorie 1A o velikosti garsoniér a 2KK, které budou mít na rozdíl od těch současných bytů vlastní kuchyňské linky. Součástí přestavby bude i revitalizace okolí, které po dosavadních nájemnících značně utrpělo.

K celé záležitosti se prostřednictvím sociálních sítí vyjádřila i primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová

Slíbili jsme vyřešit neustále problémy v Charkovské ulici, a to jsme také dodrželi.

Ubytovna v Charkovské je již několik dní neobydlená a probíhá její vyklizení majitelem objektu. Šestasedmdesát obytných jednotek v budově projde rekonstrukcí a v příštím roce budou opravené byty nabídnuty na realitním trhu. Majitel bude byty prodávat jednotlivě. Město nyní tak nebude muset investovat do koupě objektu 75 milionů. Ceny nemovitostí letí strmě nahoru a bývalý objekt ubytovny bude mít po rekonstrukci podle zástupce majitelů mnohem vyšší hodnotu, proto také odstoupili od záměru prodeje domu. 

Charkovská ulice prošla nyní také rekonstrukcí komunikace a chodníků, na jaře budou provedeny ještě sadové úpravy.

Zdroj a foto: Fb: Andrea Pfeffer Ferklová – primátorka města Karlovy Vary

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře