Muzeum Cheb zve na cestovatelské přednášky
Muzeum Cheb zve na cestovatelské přednášky – Ačkoliv je venku zima a léto je ještě v nedohlednu, Muzeum Cheb si pro vás připravilo přednášky, které vás přenesou do teplých krajin. První bude věnována Jadranu a jeho přírodě, v rámci druhé se podíváte do dalekého Jordánska. Akce se uskuteční 22. a 29. února.

Chorvatsko patří mezi země, kterou Češi v létě hojně navštěvují. O bohaté přírodě, zvláště pak o ptácích, nádherné krajině, zajímavé, byť často bolestivé historii a neméně zajímavé současnosti západního Balkánu bude 22. února vyprávět ornitolog Martin Liška, pro něhož je bývalá Jugoslávie láskou na první pohled.

Cestovatel, fotograf a publicista Topi Pigula vás pak 29. února provede Jordánském, do kterého se vydal se svou partnerkou Světlanou na vlastní pěst. Kam nejel autobus, dostali se stopem. Zmokli v poušti Wadi Rum, navštívili posvátná místa několika náboženství a všude potkávali nesmírně milé lidi. Jordánsko je sice zemí „nebezpečného“ blízkovýchodního regionu, ale s lidmi tak příjemnými, že to našince silně zaskočí.

Obě přednášky jsou součástí cyklu regionálních přírodovědných akcí s názvem „Z Chebu křížem krážem“. Začínají vždy v 17:30 hodin a vstupné je dobrovolné. Více se dočtete na internetových stránkách Muzea Cheb.

Zdroj: IP Karlovarského kraje, foto: Muzeum Cheb

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře