Výstavba parkovišť či nouzových nocovišť v Krušných horách

Na přípravu a výstavbu parkovišť či nouzových nocovišť v Krušných horách dá Karlovarský kraj přes milion korun.

Krušné hory jsou jedinečným místem, které nabízí svým návštěvníkům možnosti aktivního i pasivního vědomého odpočinku. Co jim ovšem chybí je kvalitní infastruktura. Ta je řešena v rámci Územní studie Krušné hory – západ (dostupnost rekreace,) na jejíž implementaci vyhlásil Karlovarský kraj v letošním roce nový dotační titul. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila dotace čtyřem žadatelům ve výši necelých 1,4 milionu korun.

Tento dotační program je zaměřen na podporu obcí při zavádění opatření pro zlepšení dostupnosti Krušných hor. 

Cílem dotačního programu je podpora funkčních, estetických a udržitelných opatření, zvyšování kvality infrastruktury, architektonické kultury a zapojení veřejnosti do přípravy záměrů. Z těchto důvodů musí projekty usilující o podporu obsahovat prvek nebo prvky kvalitní drobné architektury anebo kvalitního mobiliáře. Zároveň musí být v rámci přípravy projektů využity prostředky participace místních obyvatel. Výše dotace je pak odstupňována podle účelu. Na výstavbu nových parkovišť lze získat až 600 tisíc korun, na nouzová nocoviště až 400 tisíc korun.

Podporu od Karlovarského kraje dostane město Jáchymov, které by chtělo zpracovat projektovou dokumentaci k vybudování parkoviště včetně sociálního zázemí v Mathesiově ulici. Nejdek pak s pomocí krajské dotace vybuduje záchytnou odstavnou plochu pro osobní automobily u Volnočasového areálu Pozorka – Limnice. Prostředky z kraje míří také do Horní Blatné, která si chce nechat vypracovat projektovou dokumentaci na výstavbu parkoviště v ulicích Lesní a Komenského. Posledním podpořeným žadatelem bude Destinační agentura Krušnohoří. Ta chystá projektovou přípravu dvou nouzových nocovišť na Stezce Českem, a to v lokalitě Sněžná – Kraslice a Pernink.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře