V Chebu ošetřují stromy a zkoumána se i jejich stabilita
V Chebu ošetřují stromy – Již několik měsíců provádí v Chebu specializovaná firma tzv. mikro-injektáže a ošetřování stromů. Pro město, jako správce zeleně, se jedná o cenné informace. Účinek ošetření bude vyhodnocen na podzim.

Mikro-injektáže provádí pracovní tým společnosti SAFE Trees. Technologický postup je prováděn pomocí speciálního přístroje, který pod stálým tlakem injektuje účinnou látku do předem připravených vývrtů. Jedná se o technologii, pomocí které se do transportních pletiv ošetřovaného stromu vpraví účinný insekticid. Strom následně pomocí vodivých pletiv transportuje látku do všech svých orgánů. Aplikovaná látka strom nijak neohrožuje, naopak ho chrání proti nežádoucím účinkům klíněnky jírovcové. Účinnost tohoto ošetření je 2 roky, poté je vhodné stromy znovu přeinjektovat.

Na několika místech firma zároveň provádí u vybraných stromů tahové zkoušky, aby prověřila jejich stabilitu. Pořízené údaje budou sloužit k následnému porovnání stavu stromů během podzimního vyhodnocení účinků ošetření. Pro město, jako správce zeleně, se jedná o cenné informace. Město chce těmito opatřeními prodloužit životnost stromů. 

Zdroj a foto: Město Cheb

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře