Sportovní hala v Sokolově projde zásadní revitalizací
Sportovní hala v Sokolově projde zásadní revitalizací – Rada Karlovarského kraje na svém posledním červnovém zasedání schválila realizaci zadávacího řízení veřejné zakázky „Zpracování projektové dokumentace akce ISŠTE Sokolov, Revitalizace sportovní haly“.

Nové sportoviště bude stát na místě současné haly a poslouží jednak potřebám střední integrované školy a základním školám v okolí, ale také sportovním klubům a široké veřejnosti.

V současné době hledá vedení kraje firmu na zpracování projektové dokumentace. Hala díky revitalizaci projde výraznými změnami, zejména co se týče jejích dispozic. Mělo by dojít k zásadnímu rozšíření užitné plochy o menší tělocvičny, kde by mohly být provozovány úpolové sporty, gymnastika nebo třeba ping-pong. Náklady na modernizaci se odhadují zhruba na 200 milionů korun. Jedná se však pouze o přibližnou částku, přesnější údaje vzejdou až z vypracované dokumentace. Následně bude Karlovarský kraj hledat vhodný dotační program, z něhož by mohl projekt financovat.

Předmětem plnění této veřejné zakázky je předprojektová a projektová činnost, dále provedení inženýrských služeb a výkon autorského dozoru v souvislosti s výstavbou sportovní haly. Nabídky firem budou hodnoceny podle jejich ekonomické výhodnosti na základě výše nabídkové ceny a výše hodinové sazby za výkon autorského dozoru projektanta. Zohledněny budou také dosažené zkušenosti hlavního inženýra projektu.

Zdroj: IPKVK, foto Wikipedie

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře