Starosta města Ostrova David Hanakovič se rozhodl rezignovat na svůj post
Starosta města Ostrova David Hanakovič se rozhodl rezignovat na svůj post. V pátek 29. března o tom informoval své koaliční partnery na mimořádné schůzi, kterou sám svolal.
Starosta mesta Ostrova David Hanakovic se rozhodl rezignovat na svuj post

„Přítomno bylo všech dvanáct koaličních zastupitelů, já jim za to poděkoval a zároveň jsem jim oznámil, že jsem se rozhodl rezignovat na post starosty města. Rozhodl jsem se sám za sebe, nikdo na mě netlačil a přiznávám, že v hlavě jsem to měl už alespoň půl roku. Své politické partnery jsem zároveň seznámil s tím, že odcházím i z koalice, kterou nechci již dále ani v roli zastupitele podporovat. Mimo jiné proto, že nejsem spokojený s jejím fungováním.“ Nyní starosta zvažuje, že svolá mimořádné zasedání Zastupitelstva města Ostrova, kde hodlá rezignovat oficiálně. Pokud tak učiní, bude o tom, jak vyplývá z příslušného zákona, minimálně se sedmidenním předstihem informována veřejnost. V opačném případě svoji funkci položí až 24. dubna, na kdy je plánováno řádné zasedání Zastupitelstva města Ostrova.

Členové koalice, kterou tvořili původní zástupci ANO, Místní hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (MHNHRM), Unie pro sport a zdraví a SPD, jsou povětšinou zklamaní. Místostarosta Pavel Čekan (MHNHRM) k tomu uvedl, že starostu všichni koaliční partneři v jeho funkci podporovali: „Jeho vyjádření o nepodpoře tak pro mne bylo opravdu překvapivé. Každopádně čítá současná koalice dvanáct z jednadvaceti zastupitelů a měla by i bez Davida Hanakoviče stále těsnou většinu. Nicméně se k němu na pátečním jednání přidal i radní Lumír Pála, pro vysvětlení, oba původně kandidovali za ANO. Po jejich vystoupení tak nebude mít současná koalice již v zastupitelstvu města většinu.“

Zdroj a foto: Město Ostrov

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře