V Sokolove ocenili sve nejlepsi sportovce 1

V Sokolově ocenili své nejlepší sportovce.

V pondělí 20. května se uskutečnilo v Městském divadle vyhlášení soutěže Sportovec města Sokolova. Kandidáty vybírá sportovní komise města Sokolova na základě nominací zaslaných sokolovskými kluby a oddíly. Ocenění je zároveň i formou poděkování za práci s mládeží nebo reprezentaci oddílů v republikových soutěžích.

Slavnostním večerem provázel oblíbený moderátor Vladimír Hron, který svým vtipem udržoval skvělou atmosféru. Zpestřením pro diváky bylo i vystoupení tanečního spolku ANFAS. Krátkými tanečními čísly dívky předělovaly jednotlivá vyhlašování vítězů celkem jedenácti kategorií.

Průběh večera zkomplikoval výpadek proudu. S tím si ale moderátor i dívky hravě poradili. Zapojili se i diváci, kteří baterkami ve svých mobilních telefonech osvětlovali pódium a program tak mohl pokračovat dál.

Vítězové soutěže se vybírali v těchto kategoriích:

1)    KOLEKTIV ŽÁCI 12 – 15 LET

Vítěz: Basketbalový klub Sokolov – kategorie starší žáci U 15 – hráči: Bílý Lukáš, Bureš Martin, Čúzy Jakub, Ivanič Martin, Krátký Matěj, Kučera Jiří, Langhammer Tobias, Nagy Štěpán, Pham Anh Tuan, Regeti Šimon, Sedlák Jan, Šíma Jiří, Šnobl Matěj, Vlk Dalimil

Trenéři: Lukáš Šnobl, Mgr. Veronika Šnoblová

Kategorie U 15 (hráči ročníku 2009 a mladší) v loňské sezóně bez jediné prohry ovládla nadregionální ligu. Hned pětice hráčů pak zároveň jezdila hostovat do extraligových týmů, se kterými získali i skvělé výsledky. Vedení BK Sokolov se proto rozhodlo, že tento ročník přihlásí do kvalifikace o žákovskou ligu. Ta se konala v květnu v Ústí nad Labem a sokolovští jí suverénně ovládli, když všechna utkání vyhráli rozdílem třídy o 40 bodů. Sokolovští žáci nastoupili v září 2023 do zmíněné žákovské ligu, ve kterém po skvělých výkonech obsadili konečné druhé místo a zajistili si přímou účast v následné extralize. Do té se dostali jako jediný tým v ČR, které prošel ze síta kvalifikací. Nyní pokračují sokolovští žáci v extraligovém tažení, ve kterém atakují příčky zajišťující finálový turnaj Mistrovství ČR. Žáci sokolovského týmu tak jednoznačně prokazují své kvality a v basketbalové obci vzbudili svými výkony velký respekt.

2)    KATEGORIE JEDNOTLIVCI – ŽÁCI 12 – 15 LET

Vítěz: Matěj Krátký

Trenéři: Lukáš Šnobl, Mgr. Veronika Šnoblová

Matěj Krátký je velice nadějný a talentovaný hráč BK Sokolov ročníku 2009. V loňské sezóně z BK Sokolov hostoval do týmu BŠ Tygři Praha, se kterým obsadil 6. místo na MČR kategorie U 14 (2009 a mladší) a 4. místo na MČR kategorie U 15 (2008 a mladší). V obou kategoriích patřil k základním stavebním kamenům. V květnu 2023 se s BK Sokolov zúčastnil kvalifikace o ligu U 15, která byl úspěšná. Nyní Matěj hraje již extraligu, do které se tým U 15 probojoval. Dále Matěj hostuje do dorostenecké ligy U 17 v BŠ Tygři Praha. Jeho výkony v loňské a letošní sezóně mu vynesly pozvánku do širší nominace reprezentace U 15, která se konala na konci října v Brandýse nad Labe.

3)      KATEGORIE KOLEKTIV: DOROST 16 – 18 LET

Vítěz: HC Baník Sokolov – hráči: Radek Novák, Tadeáš Čurlin, Martin Krejbich, Miroslav Naď, Petr Bachar, Jaroslav Halberštát, Šimon Kříž, Dominik Skála, Matyáš Balek, Adam Hanek, Tomáš Teuchert, Jan Petrák, Viktor Ondráš, Pavel Uhlík, Jan Uhlík

Realizační tým: Petr Holejšovský – hlavní trenér, Petr Neč ml. – asistent trenéra, Josef Knap – vedoucí mužstva

Liga dorostu – po postupu do republikové soutěže se mužstvo nejdůležitějšího úkolu sezóny, totiž udržet se v soutěži, chopilo výborně. Po polovině základní části soutěže byl Baník sice na příčkách, které znamenaly boj o udržení se v lize dorostu, ale po poslední soutěžní přestávce se na kluziště vrátil nově motivovaný tým, který dosáhl parádních výkonů a výsledků. Ty nakonec znamenaly nejen účast v Play Off, ale nakonec také účast v baráži a boji o extraligu. V té už ale soupeři (HC Verva Litvínov, HC ROBE Vsetín…) byli nad síly Baníku, nicméně dorost zaznamenal skvělý úspěch a získal nedocenitelné zkušenosti.

4)      KATEGORIE JEDNOTLIVCI: TRENÉR MLÁDEŽE

Vítěz: Ivan Říha

Ivan Říha – je trenér těch nejmenších a nejmladších kategorií. Jeho nadšení, zapálenost, pracovitost a entuziasmus jsou pro začátek kariér malých hokejistů naprosto klíčové. Ivan se stará nejen o tréninky samotné, ale nedílnou součástí jeho skvělé práce pro HC Baník Sokolov jsou nábory nových hokejistů. Hokeji věnuje veškerý volný čas a pro trenérský tým mládeže HC Baník Sokolov je naprosto nepostradatelný. Ve svém už tak nabitém časovém vytížení se ještě dokáže naplno věnovat B-týmu, kde je manažer, kapitán a jeho opora. Ivan Říha a HC Baník Sokolov je spojení, bez kterého si to lze jen s těží představit.

5)      KATEGORIE JEDNOTLIVCI: DOSPĚLÍ

Vítěz: Jaromír Kverka

Jaromír Kverka je kmenovým hráčem HC Baník Sokolov a v Sokolově hraje již 7 let. V loňském roce 2023 zaznamenal i velký progres v kanadském bodování Chance ligy a po celý ročník se pohyboval na předních místech tohoto bodování. Pro tým je nesmírně platným hráčem, je vzorem pro mladé hráče, a i když je menší postavy, svou šikovností a výborným bruslením je postrachem pro každého soupeře v soutěži. V kolektivu je oblíben zejména pro svoji bojovou náturu a vytříbený smysl pro humor.

6)      KATEGORIE JEDNOTLIVCI: OSOBNOST

Vítěz: Karel Makovec

Hned dvojité výročí spojené se sokolovským klubem slaví v tomto roce nesmírně důležitý článek celé organizace Karel Makovec. Letos je tomu 55 let od začátku jeho hokejové kariéry a 35 let trvá nepřetržitě jeho působení jako profesionálního pracovníka klubu. Za ta dlouhá léta si vyzkoušel veškeré možné profese s hokejem spojené. Karel Makovec začal s hokejem v letní přípravě sezóny 1969-1970 a od té doby je v podstatě „každý den“ na zimním stadionu. Už od žákovského věku využíval blízkosti bydliště vedle zimního stadionu a chodil spolu s ostatními pomáhat, když bylo potřeba něco udělat na tehdy ještě odkrytém stadionu. Nikdy nehrál za žádný jiný klub než HC Baník (s výjimkou vojny Dukla Jihlava B a Dukla Mělník). Do A mužstva nakoukl již v 18-ti letech, kde se v mužstvu setkal s takovými osobnostmi jako Pavel Bureš, Marek Sýkora, Miroslav Klapáč, Karel Trachta, Vladimír Kalousek a dalšími. Po vojně se vrátil zpět do mužstva, kde vytvořil úspěšnou útočnou trojici s Petrem Petrovem a Josefem Kočím. Hráčskou kariéru musel ale ukončit již ve 24 letech po vleklých zdravotních potížích, způsobených zraněním. Zapojil se tedy do trenérské práce s mládeží a získal potřebnou trenérskou, ale i masérskou licenci. Od roku 1990 (sezóny 1989/1990) působil již v klubu nastálo a v roce 1991 při vzniku samostatného hokejového klubu byl jedním z jeho prvních zaměstnanců. Od té doby v HC Baník Sokolov prošel všemi funkcemi od administrativního pracovníka, maséra, trenéra, manažera, vedoucího A mužstva až po současnou pozici, kdy je sekretářem klubu a zároveň předsedou HC Baník Sokolov z.s.. Když to vše sečteme, tak jako zaměstnanec HC Baník Sokolov pracuje v kuse již 35. sezónu a na zimák chodí téměř každý den již více než 55 let.

7)      PŘÍPRAVKY 6 – 11 LET

Vítěz: FK Baník Sokolov, kategorie U11- hráči: Jan Kotalík, Tobiáš Pešan, Adam Lorenc, Kryštof Zach, Tomáš Csorba, Jan Zach, Matěj Grech, Tobiáš Procházka, Radek Zádrapa, Stanislav Hlukhanyuk, Maxim Červěňák, Adam Kinczer, Maxym Kuruc

Trenéři: Martin Grech a Martin Zach, vedoucí týmu Milan Pešan

Hráči se umístili v těchto soutěžích:

·         Planeo Cup (neoficiální mistrovství ČR) – bronzová skupina, květen 2023

·         Open Cup – mezinárodní turnaj (Pátek u Prahy) – 1. místo, červen 2023

·         Krajský přebor starších přípravek KV kraje – 1. místo, sezóna 2022/2023

·         Okresní přebor mladších žáků – 1. místo, sezóna 2023/24, bez ztráty bodu podzimní půlmistr, přestože hraje proti týmům, kde hrají ročníky 2012-2011

8)      DOSPĚLÍ – KOLEKTIV

Vítěz: A tým FK Baník Sokolov – hráči: Brankáři:  Jan Švihořík, Vojtěch Štrunc, Michal Fiala; Obránci: Kryštof Kýček, Mykhailo Kabantsov, Marek Štůla, Jan Macák, Roman Heřman, Tomáš Holík, Martin Nagy; Záložníci: Daniel Krlička, Jan Schulz, Jakub Anděl, Lukáš Václavík, Adam Čížek, Radim Stehlík; Útočníci: Lukáš Komberec, Dominik Kubinec, Roman Schimmer, Tomáš Zázrivec, Tomáš Mikleš

Hlavní trenér: Miloslav Janovský, Asistent trenéra: Radek Čížek, Asistent trenéra II: Daniel Krlička, Vedoucí mužstva: Tomáš Lidl, Trenér brankářů: Petr Přibys

Po sestupu z České fotbalové ligy (3. nejvyšší soutěže) došlo k letní přestavbě A-týmu, který tvoří odchovanci klubu a hráči z regionu. A-tým se během podzimní části prezentoval v divizní soutěži velmi dobrými výkony. Svěřenci trenéra Miloslava Janovského získali celkem 29 bodů a umístili se na 4. místě divizní tabulky.

9)      KATEGORIE JEDNOTLIVCI: JUNIOŘI 19 – 23 LET

Vítěz: Vojtěch Krejčík, SK vzpírání Sokolov, z.s.

Trenér: Slávek Rychnavský

Úspěchy v soutěžích:

·         ME juniorů do 20 let    13. místo ve vaze do 81 kg – Rumunsko

·         MČR juniorů do 20 let   3x  1. místo  (trh, nadhoz, dvojboj)

·         MČR juniorů do 23 let   1x  1. místo,  2x 2. místo (trh, nadhoz, dvojboj)

·         MČR muži 3x  2. místo (trh, nadhoz, dvojboj)

·         V roce 2023 překonal 4x rekordy v trhu ve váhové kateg. do 81 kg + do 89 kg

·         V nominaci na ME juniorů do 20 let Polsko v roce 2024

10)   KATEGORIE JEDNOTLIVEC: DOROST 16 – 18 LET

Vítěz: Vít Holub, Plavecký klub Baník Sokolov z.s.

Od dětského věku je členem PK Baník Sokolov. Jeho aktuálním trenérem je Mgr. Václav Sobotka a ve VZS Ing. Stanislav Kapr. Je studentem ISŠTE Sokolov a v letošním školním roce bude maturovat. Trénuje každý den (bazén, posilovna). V současnosti patří do české špičky na trati 100 m motýlek. Jeho cíle jsou: úspěšně dokončit střední školu a udělat přijímací zkoušky na VŠ, ve VZS je letos MS v Austrálii a v plavání potvrdit svůj vzestup mezi českou špičku na motýlkových tratích. 

Největší úspěchy v roce 2023:

Ve vodním záchranném sportu:

·         Reprezentant České republiky

·         8. místo a 11. místo na ME juniorů ve VZS

V plavání: 

·         místo MČR juniorů na trati 100 m motýlek, 5. místo letním mistrovství ČR dospělých na 100 m motýlek a 6. místo na zimním mistrovství ČR dospělých na 100 m motýlek

·         Krajský rekordman na 50m, 100m, 200m motýlek Reprezentant ČR ve VZS v kategorii juniorů i dospělých..

11)   KATEGORIE ODDANOST SPORTU

Vítěz: Pavel Kovář

Pavel se od dětství věnoval basketbalu na vysoké úrovni a zalíbení našel také ve hře na kytaru. V roce 2009 se ale jeho život obrátil naruby. Nešťastný skok do vody skončil poraněním krčního obratle, míchy a následně ochrnutím těla od krku níže. Prognóze lékařů nezněla příliš optimisticky, ale Pavel se nesmířil s tím, že by měl být jen ležícím pacientem. Jeho odhodlání podpořil také fakt, že poraněná mícha byla „jen“ stlačená a existovala šance na zlepšení jeho zdravotního stavu. Pomocí rehabilitací, cvičení a hlavně obrovské vůle a odhodlání se mu již částečně podařilo rozpohybovat ruce, ramena a vrchní část zad. Vzhledem k povaze postižení se Pavel začal věnovat jízdě na handbiku – speciálně upraveném kole na ruční pohon a účastní se závodů českého i světového poháru silničních handbiků. 

PARTNERY AKCE BYLY SPOLEČNOSTI: WIELAND, SUAS GROUP, VODÁRNA SOKOLOVSKO, SYNTHOMER

Zdroj a foto: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře