Počasí zaměstnává hasiče, kteří mají denně desítky výjezdů
Počasí zaměstnává hasiče, kteří mají denně desítky výjezdů – Déšť a tání sněhu nadále zvyšují hladiny mnoha řek a potoků v Česku. Počet míst, kde toky dosáhly některého ze stupňů povodňové aktivity, stoupl dnes dopoledne na více než 170. Nejvyšší, třetí stupeň byl na 20 místech. Vyplývá to z údajů na povodňovém webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Řada západočeských řek má stále po deštích a tání sněhu vzedmuté hladiny. Třetí, tedy nejvyšší stupeň povodňové aktivity od Štědrého dne stále platí na Ohři v Karlových Varech – Drahovicích. V Karlovarském kraji je na druhém stupni Bystřice v Ostrově a Ohře na výtoku z nádrže Skalka. 

První povodňové stupně platí podle meteorologů v Karlovarském kraji na Svatavě ve Svatavě a v Kraslicích a na Teplé v Tepličce. 

Pocasi zamestnava hasice kteri maji denne desitky vyjezdu karlovarsky kraj

Počasí zaměstnává hasiče, kteří mají denně desítky výjezdů, především odstraňování spadlých stromů, čerpání vody a odstraňování nebezpečných stavů. Štědrý večer se na západě Čech obešel bez požárů souvisejících s Vánocemi, informovali hasiči.

Hasiči v Karlovarském kraji stále sledují hladiny vodních toků a řešili desítky lokálních událostí. Mimo jiné bylo potřeba jen v sobotu večer připravit na použití 2000 pytlů s pískem. V neděli dopoledne a odpoledne přijali na tísňovou linku na pět desítek žádostí o pomoc, nejčastěji o čerpání vody ze zatopených prostorů. Čerpali například vodu v Mírové a chránili domy ve Svatavě. Na několika místech s velmi nízkým břehem se vylila z koryta i řeka Ohře.

“Po velmi náročných dnech se hasiči dočkali v průběhu Štědrého večera a noci na první svátek vánoční relativně klidu. Během pozdního večera a noci vyjížděli ke 12 událostem, kdy se jednalo o spadlé stromy na vozovky, jednou zasahovali u požáru krabice od zábavní pyrotechniky, dvakrát vyjeli k čištění propustků a dvakrát k čerpání vody ze sklepa. V jednom případě se jednalo o dopravní nehodu bez zranění, kdy osobní auto narazilo do stromu spadlého na silnici,” informoval dnes ČTK mluvčí hasičů Martin Kasal.

Zdroj: ČTK / Foto: HZS Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře