Turnaj v Mutějovickém Lomihnátu

Nevšední zážitek nabídne v sobotu 17. července v Karlových Varech – Počernech zcela výjimečný turnaj v tak zvaném Mutějovickém Lomihnátu.

Jedná se o hru v lidském stolním fotbalu, která je i přes svůj zlověstný název takřka bezkontaktním sportem. Odehrává se totiž v nafukovací aréně, kde se každý ze šesti hráčů týmů drží tyčí, které jsou nainstalovány napříč hřištěm, podobně jako u stolního fotbalu. Hrát se bude o opravdu zajímavé ceny.

„Turnaje se může účastnit každý, kdo projeví zájem,“ uvedl Roman Šilpoch, předseda pořádajícího Spolku přátel Počeren a Josefa Loschmidta. „Lomihnát je týmovou hrou, které se mohou účastnit nejenom muži, ale i ženy nebo mládež. I když zájemce o turnaj nesloží dopředu svůj šestičlenný tým, je možné se na tom domluvit přímo na místě před zahájením turnaje s dalšími bezprizorními adepty,“ pokračoval předseda. „Hrát se bude mimo jiné o třicetilitrový sud plzeňského Prazdroje, pětisetkorunové vouchery do restaurace U Kostela ve Staré Roli nebo o kartony s Prazdrojem,“ dodal Šilpoch.

Mutejovicky Lomihnat 2021

Začátek turnaje je naplánovaný na desátou hodinu dopoledne, hned jak bude rozlosovaný systém soutěže. Jeho podoba stejně jako délka hrací doby utkání se bude odvíjet od počtu přihlášených týmů, přičemž nejpozději odpoledne by měl být turnaj završen finálovým utkáním.

Lomihnát se uskuteční v areálu TJ Počerny. Občerstvení včetně grilování je zajištěno. Lomihnát pořádá Spolek přátel Počeren a Josefa Loschmidta. Startovné pro nečleny tohoto Spolku je 50,- korun za hráče. Přihlášky do turnaje je možné zaslat na spolekpocerny@seznam.cz.

Akce se uskuteční díky finanční podpoře statutárního města Karlovy Vary a sponzorů Motoauto Milan Petřík, restaurace U Kostela ve Staré Roli a Bar Rebus v Karlových Varech, kteří dodají zmiňované ceny. Každý účastník akce je povinný dodržovat v tu dobu platná proti epidemiologická pravidla. 

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře