Letiště Karlovy Vary, letecké linky,

Pravidelná linka do Tel Avivu bude létat z Letiště Karlovy Vary od května 2024

Karlovarské letiště se po covidové pauze chystá od května 2024 opět obnovit svou první pravidelnou linku. Bude se létat bez mezipřistání mezi Karlovými Vary a izraelským Tel Avivem. Linku se podaří otevřít díky spolupráci s izraelskou společností Overseas Travel, která se po úspěšném rozlétání linky do lázní Piešťany rozhodla, že od roku 2024 otevře i linku do Karlových Varů.    

Létat se bude jednou týdně v úterý, a to od května 2024 do října téhož roku. Bude se jednat o pravidelnou linku, tudíž letenky oběma směry budou online volně v prodeji. Cena letenek bude dynamická, a to podle poptávky s předpokládanou cenou zpáteční letenky ve výši zhruba 390 amerických dolarů, v přepočtu necelých 9 tisíc korun dle aktuálního kurzu. Cena letenky bude zahrnovat odbavené zavazadlo do 20 kg a příruční zavazadlo do 8 kg. V současné chvíli probíhají ještě jednání ohledně dopravce a přesného typu letadla.           

„Overseas Travel věří, že si tato linka rychle najde své klienty jak v Izraeli, tak v karlovarském regionu. Přímý let umožní, aby se izraelští turisté dostali napřímo do překrásného UNESCO lázeňského trojúhelníku a zvýší to jejich cestovní komfort. Pro české turisty a businessmany tato linka rozšíří škálu možností, jak se mezi oběma zeměmi letecky pohybovat,” říká Pini Kariner, CEO Overseas Travel.

Hejtman Petr Kulhánek poznamenal: „Těší mě, že po několikaleté pauze začne z karlovarského letiště opět létat pravidelná linka. Pro kraj je to skvělá zpráva a pevně věřím, že se tím pro nás zvýší objem incomingového turismu. Za kraj jsme si vědomi, že společnost Overseas Travel nese veškeré obchodní riziko profitability linky a jsme proto připraveni přispět na zaváděcí náklady.”

 „Za letiště se velmi těšíme na zvýšený provoz v roce 2024, kdy spolu s linkou do Tel Avivu a chartery budeme v letní sezóně odbavovat 11 letů týdně,“ dodává Alice Justina Undus, jednatelka Letiště Karlovy Vary.

Zdroj: TZ Letiště Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře