Výstavba moderního areál pro chebské hasiče může začít
Výstavba moderního areálu pro chebské hasiče může začít. Správa železnic zahájí začátkem roku výstavbu dvou moderních pracovišť drážních hasičů.

Zhotovitelem prací v Nymburce bude společnost Metrostav DIZ, v případě Chebu se stavby ujme společnost OHLA ŽS. Výsledkem budou moderní areály, ve kterých nebudou chybět výcvikové a školicí prostory, plochy pro fyzickou přípravu a také odpovídající zázemí pro hasičskou techniku.

V obou tendrech byla stanovena nejvyšší přípustná nabídková cena a podařilo se je vysoutěžit výrazně pod limitem. V Nymburce byla cena zastropována na 182 760 500 korun, vítězem se stala společnost Metrostav DIZ s nabídkou ve výši 158 210 532 korun. V případě Chebu byl limit 189 876 580 korun, společnost OHLA ŽS zvítězila s nabídkou 168 486 834 korun.

V areálu ve Vrázově ulici v Chebu budou mít hasiči k dispozici novou dvoupodlažní základnu s veškerým potřebným vybavením a zázemím pro hasičskou techniku. Její střechu pokryjí fotovoltaické panely, které budou součástí topného systému. V přízemí budovy vznikne vedle technického zázemí, šaten a hygienického zázemí rovněž garáž pro celkem 13 vozidel. Na ni naváže venkovní stání pro vyprošťovací tank. Ve druhém podlaží bude situováno operační středisko a administrativně-sociální zázemí hasičů. Součástí objektu bude i věž pro lezecký výcvik a požární sport.

Zdroj a foto: Správa železnic

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře