Vyhrožoval napadením nožem. Skončil ve vazbě, Znásilnění, S nožem v ruce vyhrožoval

Na policisty zaútočil nožem. Ti použili donucovací prostředek hrozba namířenou střelnou zbraní

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Chodova, kterého obvinili ze spáchání zločinu násilí proti orgánu veřejné moci ve stádiu pokusu.

V pondělí 5. července letošního roku měl obviněný navštívit své rodiče v panelovém domě v Chodově. Krátce po 20. hodině mělo mezi nimi dojít ke slovní rozepři a vzhledem k agresivnímu chování obviněného přivolala jeho devětapadesátiletá matka policejní hlídku. Po několika málo minutách měl obviněný slyšet po schodech přicházející policejní hlídku a na to měl zareagovat tak, že v kuchyni měl vzít nůž a vyběhnout s ním z bytu. S nožem v ruce se měl rozeběhnout proti policejní hlídce a přitom vyhrožovat zabitím. Z taktických důvodů policisté ustoupili ze schodů do vestibulu panelového domu a následně využili svého oprávnění a proti útočícímu muži použili donucovací prostředek hrozba namířenou střelnou zbraní. Obviněný okamžitě odhodil nůž, lehl si na zem a řídil se pokyny policistů, kteří ho zadrželi.

Poté se obviněný, který policistům sdělil, že užil omamné a psychotropní látky, podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,38 promile.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného šestatřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na osm let.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře