V Chebu dokončili rekonstrukci Domova pro seniory Spáleniště
V Chebu dokončili rekonstrukci Domova pro seniory Spáleniště – V chebském Domově pro seniory Spáleniště, jehož zřizovatelem je Karlovarský kraj, byla za účasti starosty Jana Vrby a místostarosty Pavla Pagáče slavnostně ukončena rekonstrukce administrativní části a prostor určených pro společenské aktivity a komunitní život klientů domova za více než 16 milionů korun.
V Chebu dokoncili rekonstrukci Domova pro seniory Spaleniste

Nyní ukončená rekonstrukce navázala na rozsáhlé úpravy ubytovací části a venkovního pláště budovy, které proběhly v předchozích letech. Pracovníci domova tak mohou začít využívat moderní kanceláře a další potřebné zázemí. Klienti určitě ocení opravenou jídelnu, tělocvičnu či klubovnu. Nově je jim pak k dispozici například „kavárnička“ s fotografiemi chebského náměstí či kaple, respektive místnost pro duchovní rozjímaní. V sousedství objektu byla navíc již na jaře otevřena krásně upravená zahrada, kterou mohou klienti využívat jak pro relaxaci, tak pro aktivnější trávení volného času.

„Jsem ráda, že rekonstrukce se skutečně zdařila. Mám tím na mysli především to, že naši senioři získali důstojné prostředí, kam mohou s hrdostí přivést i své blízké. Veškeré prostory jsme vymýšleli v týmu pracovníků domova, kteří se pro zásadní změny v domově skutečně nadchli a výsledek je znát. Velké štěstí jsme měli také v dodavateli, tedy firmě D-Produkt, která vyhrála veřejnou zakázku, protože byla ochotná naslouchat našim požadavkům a přizpůsobit opravy našim představám. Ráda bych ještě připomněla, že v květnu jsme otevírali nově vybudovanou zahradu pro klienty. Naši senioři sem nesmírně rádi chodí a mohou si dát i se svými návštěvami v malé kavárničce kávu. Vybudovali jsme i altán a prostor pod markýzou, kde si posedí naši lidé při živé muzice nebo při opékání buřtů. Součástí je také hřiště na pétanque, kde si užívají legraci při hře. Naší chloubou je kámen vzpomínek, kam lidé chodili zejména nyní v období dušiček zapalovat svíčky za své milé a vzpomínat na ty, kteří je opustili,“ řekla ředitelka Domova pro seniory Spáleniště Simona Hechtová.

Zdroj a foto: Město Cheb

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře