Hejtman Kulhánek pokračuje v přidělování trafik svým kamarádům, Politici Karlovarského kraje se přou o výběr projektů z Fondu spravedlivé transformace

Občané Karlovarského kraje mají stále v dobré paměti, za jakých okolností vznikla krajská koalice, které se trefně říká “Koalice funkcí”. Současný hejtman Petr Kulhánek (PirStan) musel tehdy politikům přidělit tolik nových placených funkcí, že to krajskou kasu stojí několik milionů ročně. A tím to nekončí!

Petr Kulhánek totiž připravil další teplá místečka pro své příznivce. Tentokrát pro bývalé ředitele příspěvkových organizací města Karlovy Vary – Petra Polívku a Petra Kroppa.

Prvně jmenovaného bývalého ředitele Karlovarského symfonického orchestru (KSO) Petra Polívku odvolalo vedení města Karlovy Vary především z toho důvodu, že nezvládal ukočírovat rozpočet KSO. Město přitom do této příspěvkové organizace ročně investuje desítky milionů korun, které ovšem Petru Polívkovi nestačily. Během jednoho kalendářního roku byl schopen i několikrát žádat o navýšení finančních prostředků. Bylo tedy pouze otázkou času, kdy ho vedení města odvolá.

Dnes se z médií dozvídáme, že se Petr Polívka stane manažerem Císařských lázní. Dle slov hejtmana Kulhánka byl nejlepší ve výběrovém řízení, které vyhrál. Ten Petr Polívka, který byl z předchozí funkce odvolán, protože jí po ekonomické stránce nezvládal. Navíc Císařské lázně již jednoho manažera mají a dle dostupných informací budou mít tedy dva… Současného Alexandra Chalupníka, a k němu přibude zmiňovaný Petr Polívka.

Přitom Petr Polívka již jednu placenou funkci zastává, je kurátorem v Becherově vile – číst ZDE

Druhým je Petr Kropp, který byl nedávno odvolán z funkce ředitele Kanceláře architektury města Karlovy Vary.

Pro Petra Kroppa se dokonce zcela nová funkce musela vymyslet. Bude poradcem odboru regionálního rozvoje krajského úřadu, a to především v urbanistice. Na tuto pozici již výběrové řízení vedení kraje pro jistotu ani nevypsalo. Petr Kropp bude pracovat na dohodu o pracovní činnosti. Tak rozhodla krajská rada.

Jde tedy o štědře placenou pozici, kdy dotyčný nemusí ani pravidelně docházet do práce…

Dá se tedy s čistým svědomím konstatovat, že jde pouze o vytvoření dalších zcela nepotřebných funkcí pro kamarády současného hejtmana Kulhánka, které budou stát daňové poplatníky další miliony ročně.

Autor: Petr Lang, politický komentátor

,

,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře