Parkové náměstí Meteor. Revitalizace zanedbaného prostranství Tuhnic

Karlovy Vary – Revitalizace zanedbaného prostranství Tuhnic. Parkové náměstí Meteor

Tuhnice jsou velmi oblíbeným místem k bydlení a jejich obyvatelé se rádi setkávají. V tuto chvíli jim k tomu ale chybí adekvátní místo – nejlépe pod širým nebem.

Středem bytové zástavby se stalo středisko občanské vybavenosti Meteor s okolním navazujícím veřejným prostranstvím. Péče o něj v uplynulých desetiletích zaostávala, a tak zde máme zanedbaný, opuštěný prostor, který neláká k delšímu setrvání. Jeho obnovou by mohla započít postupná revitalizace celého tuhnického sídliště – tomu by ale měla předcházet alespoň rámcová vize rozvoje sídliště jako celku – ideálně územní studie celku nebo koncepční studie veřejných prostranství a zeleně.

A co tedy s tímto konkrétním prostranstvím? Město Karlovy Vary – odbor technicky a LLPKV začali právní přípravy k realizaci projektu revitalizace předprostoru Meteoru v Tuhnicích.

“Demolice betonových květináčů má zjistit stav jednotlivých půdních vrstev, stav založení betonových zídek a především stav stromů, které jsou nyní zakryty hlínou. Následná úprava je dle návrhu KAMKV. Návrh je konzultován i se zástupci spolku Žijeme Tuhnice a má za “úkol” navrátit plochu do původního vizuálu, kdy stromový bylo kolem komunikace. Nyní bude plocha sloužit pro odpočinek, konání společenských a kulturních akcí. Neméně důležité je, že se prostor otevře a tedy nebude sloužit pro nepřizpůsobivé občany, jako jejich zázemí. Úprava prostoru před Meteorem je dílčí část celkového projektu, který řeší rekonstrukci ulice Krymská – od polikliniky, k prostoru Meteor. Na realizaci projektu město Karlovy Vary získalo v rámci ITIKA dotační titul. Cely projekt věříme, ze se bude realizovat v roce 2024/25”, uvedl radní města Petr Bursík z ODS.

Dokumenty

Zdroj: KAM KV

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře