Známe vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb 2024

Známe vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb 2024. Do celostátního klání postupují Karlovy Vary a Františkovy Lázně.

Zname viteze krajskeho kola souteze Zlaty erb 2024

Slavnostním předáváním cen skončilo krajské kolo soutěže Zlatý erb 2024 o nejlepší webové portály měst a obcí. Od hejtmana Karlovarského kraje, organizátorů ze spolku Český zavináč a partnerů společnosti Gordic převzali zástupci vítězných měst a obcí diplom s cenou. Letošní 26. ročník se zaměřil na kybernetickou bezpečnost.

Cílem soutěže je vedle vyhlášení nejlepších webových stránek měst a obcí také snaha motivovat úřady ke zlepšování komunikace s občany právě prostřednictvím jejich webu.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích – nejlepší webové stránky obce s rozšířenou působností (ORP) a nejlepší webový portál obce, která není ORP. Kraje sestavují odbornou porotu, jež hodnotí webové stránky a elektronické služby měst a obcí dle určených kritérií. Jak už napovídá letošní téma, důležitým kritériem byla bezpečnost webových portálů, dále povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky či přehlednost a zpracování webu, plnění zákonných povinností, využívání centrálních elektronických služeb eGovernmentu nebo sociálních sítí.

Výsledky soutěže krajského kola Zlatý erb 2024

Nejlepší webové stránky obce s rozšířenou působností (ORP)

  1. místo Karlovy Vary https://mmkv.cz/cs
  2. místo Ostrov https://ostrov.cz
  3. místo Cheb https://www.mestocheb.cz a Aš https://www.muas.cz

Nejlepší webový portál obce, která není ORP

  1. místo Františkovy Lázně https://www.frantiskovy-lazne.cz
  2. místo Velká Hleďsebe https://www.velkahledsebe.cz
  3. místo Rotava https://www.mestorotava.cz

Do celostátního kola postupují vítězové obou kategorií Karlovy Vary a Františkovy Lázně. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na konferenci ISSS zaměřené na digitalizaci veřejné správy a rozvoj e-governmentu 13. května 2024 v Hradci Králové. 

Zdroj: IP – Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře