Odstartoval 8. ročník soutěže Dobrota Karlovarského kraje

Odstartoval 8. ročník soutěže Dobrota Karlovarského kraje

Opět po roce vyhlašuje kraj soutěž „Dobrota Karlovarského kraje“. Jejím cílem je zviditelnit kvalitu potravinářských a zemědělských výrobků a upozornit na úsilí malých a středních výrobců o udržení tradic a úrovně produktů. Přihlášky do 8. ročníku soutěže je možné odevzdat do 29. března.
Odstartoval 8. rocnik souteze Dobrota Karlovarskeho kraje

„Soutěž se snaží upozornit na kvalitní výrobky vznikající v našem kraji. Mnoho lidí si k nim již našlo cestu a chce podporovat místní produkci, což velmi kvitujeme. Potěšující je také počet každoročně přihlášených výrobců, jež usilují o úspěch v soutěži, protože to nám jednoznačně ukazuje, že právě ocenění a značka Dobrota Karlovarského představuje určitou prestiž,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Karel Jakobec.         

Do soutěže mohou přihlašovat své výrobky malé a střední potravinářské podniky s počtem maximálně 250 zaměstnanců. Podmínkou je, aby byl přihlášený produkt vyroben v našem regionu. Výrobky přijaté do soutěže bude posuzovat odborná komise. Hodnotí se originalita, chuť, vůně, vzhled, název výrobku i etiketa.           

Značka „Dobrota Karlovarského kraje“ bude udělována kategoriích:

1. Masné výrobky
2. Mléčné výrobky
3. Pekařské a cukrářské výrobky
4. Alkoholické a nealkoholické nápoje
5. Ovoce, zelenina, medy a čaje v čerstvé nebo zpracované formě

V každé kategorii budou vyhodnocena první tři místa. Značku „Dobrota Karlovarského kraje“ uděluje hejtman formou certifikátu. Bližší informace o soutěži naleznou zájemci na krajských internetových stránkách: ZDE

Zdroj a foto: IP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře