V Karlovarském kraji proběhla dopravně bezpečnostní akce

V Karlovarském kraji proběhla dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na nákladní dopravu. 

Ve středu 13. a ve čtvrtek 14. října letošního roku proběhla na území Karlovarského kraje celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřena na nákladní dopravu. Konkrétně zejména na kontrolní vážení hmotnostních limitů motorových vozidel všech kategorií. Kromě toho se ale policisté zaměřili také na přepravu osob, kontrolu dodržování sociálních předpisů, nebezpečných látek, technického stavu vozidel, nadměrných nákladů a na dodržování obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Akce se uskutečnila v součinnosti s Generálním ředitelstvím cel a Centrem služeb pro silniční dopravu. Do akce se zapojilo 45 osob, z toho 31 policistů, kteří zastavili a zkontrolovali 107 vozidel. Zjištěno bylo 43 dopravních přestupků na úseku zákona o provozu na pozemních komunikacích.

V Karlovarske kraji probehla dopravne bezpecnostni akce

Nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidla, který policisté řešili v deseti případech. V pěti případech policisté řešili překročení hmotnosti vozidla. Například dvaašedesátiletý řidič osobního automobilu značky Mitsubishi s přívěsným vozíkem, na kterém převážel vysokozdvižný vozík, překročil největší povolenou hmotnost na nápravu vozíku o téměř 67 procent, respektive o 1 169 kilogramů. 

Dále policisté během dopravně bezpečnostní akce řešili držení telefonu nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení během jízdy, nepoužití bezpečnostního pásu, porušení dohody ADR či nepředložení dokladu o pojištění odpovědnosti.
 
V průběhu akce policisté také pátrali po hledaných nebo pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech a věcech.

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře