Goetrail Openinig Pozvanka na slavnostni otevreni trailu pod Goethovou rozhlednou

Goetrail Openinig – Pozvánka na slavnostní otevření trailu pod Goethovou rozhlednou v Karlových Varech.

Budování trasy pro sjezd horských kol započalo v roce 2022. Její začátek je u Goethovy rozhledny a bukovým porostem se vine až k lesní cestě nad ulicí Hřbitovní. Od rozhledny je odvozen také název trati – GOEtrail. Poprvé si ji cyklisté sjedou 8. června. Zahájení provozu bude spojeno se slavnostním přestřižením pásky a doprovodným programem. 

Po oficiálním otevření GOEtrailu (čtěte gétrejl) v 10:30 bude následovat exhibiční jízda profesionálních jezdců, která se zopakuje ještě ve 13:30. Pro zkušené bikery budou výzvou náročné překážky sestavené formou da Vinciho mostu.

Při stavbě trailu se ale myslelo i na začínající nebo méně odvážné jezdce. Každá překážka se dá objet trasou určenou cyklistům, kteří se na sjezdu teprve učí. Náročnost tras je označena stejně jako na sjezdovkách, tedy od modré po černou.

“Stavba trailu má pro mě dva hlavní důvody. Jednak je to velmi atraktivní sportovní zážitek a zadruhé vybudováním trasy plně věřím, že dojde k omezení budování tzv. “černých trailu”. Věřím, že trail se stane další nosnou atrakci v lázeňských lesích” uvedl radní Petr Bursík z ODS

Doprovodný program nabídne poučení o správné výbavě kola i chování na trailu

Čemu se ale nevyhne žádný návštěvník GOEtrailu, je řádné vybavení. Povinností je přilba, doporučené jsou chrániče kolen, loktů a páteře. Inspiraci pro doplnění vybavení můžete najít na stánku Decathlonu, který zde představí nabídku kol a zajistí servis zdarma. Pro nejmenší návštěvníky připraví také doprovodné hry.

Jak na kole správně sedět, stát, jak udržet balanc nebo číst terén naučí zájemce jeden z tvůrců trailu a bike škola Jedem lesem. Výuka bezpečné a zábavné jízdy na trailech s Jedem lesem bude probíhat po celý den. Praktické informace o bezpečnosti doplní přednáška Horské záchranné služby ve 12 hod.

Na vrchol přijeďte na kole nebo autobusem

Zábavu dětem připraví také Dopravní podnik Karlovy Vary. Zároveň zajistí dopravu autobusy z Tržnice, které přepraví cestující bez kol. Pro vyvezení cyklistů z konce trasy zpět ke Goethově vyhlídce poslouží cyklobusy, které budou mezi začátkem a koncem trasy jezdit po celý den. Časy odjezdů a přesné informace o dopravě budou doplněny. Ke Goethově vyhlídce nebude možné přijet autem z důvodu nedostatku parkovacích míst a možné kolize s autobusy!

Po celý den mohou návštěvníci ochutnat speciality ze zvěřiny, zahraje DJ Silentcut a v provozu bude i zip-line. Akce bude ukončena v 15 hodin.

Odjezdy autobusů pro cestující bez kol:
  • z Tržnice 10:00, 11:00, 12:00, 13:00
  • od Goethovy rozhledny 10:30, 11:30, 12:30, 15:00

Zdroj a foto: Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře