Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) se přesune
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) se přesune z multifunkční KV Areny v Karlových Varech do nového působiště. Příliv válečných uprchlíků aktuálně slábne, a tak může Karlovarský kraj uvolnit KV Arenu pro sportovní aktivity a plánované jarní a letní akce. Po jednání Krizového štábu Karlovarského kraje o tom informovat hejtman Petr Kulhánek.

„V současnosti je centrum v KV Areně stále v provozu, ale denní počet uprchlíků z Ukrajiny poklesl ze zhruba 700 denně v průběhu března na zpravidla 100 lidí.  Abychom neblokovali nadále velkou plochu KV Areny a mohli se tam vrátit sportovci i návštěvníci kulturních akcí, ale zároveň abychom zachovali činnost centra, rozhodli jsme se pro jeho přemístění do nového depozitáře krajské knihovny v Karlových Varech Dvorech. Podle hasičů a celého týmu krizového řízení splňuje depozitář nároky na provoz KACPU a na potřebnou infrastrukturu. Navíc sídlí v těsné blízkosti Úřadu práce ČR, kde mohou zaregistrovaní uprchlíci rovnou vyřizovat potřebné agendy,“ upřesnil hejtman Petr Kulhánek. Na vybudování depozitáře získal kraj dotaci z EU, proto se nyní ještě s poskytovatelem dotace řeší, zda k dočasné změně užívání depozitáře vydá souhlas.

K přestěhování centra by mělo dojít do konce měsíce dubna.

„Moc děkujeme za spolupráci vedení KV Areny a města Karlovy Vary, velký dík za pochopení a podporu patří klubu HC Energie a jeho fanouškům,“ zdůraznil hejtman. V mezidobí se v depozitáři bude zázemí upravovat tak, aby od 1. května 2022 asistenční centrum bez problémů fungovalo v nových prostorách. Jeho provoz zůstane zachován podle současného režimu. KACPU přijímá uprchlíky 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, přičemž registrace a s tím spojená administrativa probíhá denně od 8.00 do 18.00 hodin.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře