Podvodníci, senioři, Úvěrový podvod. Muži hrozí až tříleté vězení

Podvodníci opět útočí na seniory. V telefonickém hovoru po nich požadují peníze

V pondělí 12. července, řešili karlovarští kriminalisté tři případy podvodného jednání ve stádiu pokusu spáchaného na seniorech. Třem seniorkám z Karlových Varů ve věku 81, 84 a 90 let měl na pevnou linku zavolat dosud neznámý muž, který po nich měl pod smyšleným srdceryvným příběhem požadovat finanční prostředky v desítkách tisíc korun.
 
Jednaosmdesátileté ženě se měl v telefonickém hovoru představit jako její syn a urgentně po ní požadovat částku v řádech desítek tisíc korun, kterou mu měla zanechat na informacích v jednom z obchodních domů v Karlových Varech.
 
Čtyřiaosmdesátileté ženě a devadesátileté ženě se měl muž, zřejmě se slovenským přízvukem, představit jako lékař jedné z nemocnic v Karlovarském kraji. V obou případech měl ženám sdělit, že jejich vnuk či syn, měl dopravní nehodu s osobou cizí státní příslušnosti a k vyřešení této složité životní situace mají přinést finanční prostředky v řádech desítek tisíc korun taktéž do jednoho z obchodních center v Karlových Varech.
 
V těchto případech naštěstí všechny tři ženy pojaly podezření, že se jedná o podvodné jednání a finanční prostředky na požadované místo nepřinesly. Naopak seniorky okamžitě vše oznámily na tísňovou linku policie 158. Pokud by ženy požadované finanční prostředky na požadované místo opravdu přinesly, byla by jim způsobena celková škoda přibližně 200 tisíc korun.
 
Karlovarští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. V případě prokázání viny hrozí zatím neznámému pachateli trest odnětí svobody až na pět let.
 
Před podobným podvodným jednáním, které se může v následujících dnech opakovat, varuje policie především seniory, protože právě u nich volající podvodníci spoléhají na to, že oslovený senior svého potomka po hlase hůře rozezná a že je ochoten mu okamžitě pomoci, aniž by si ověřil okolnosti. Seniorům policie radí, aby si podobný telefonát okamžitě ověřili u svých nejbližších příbuzných, kterých se měl telefonát týkat. Pokud zjistíte, že Vám opravdu nikdo z rodiny nevolal, tak okamžitě volejte Policii České republiky na bezplatnou telefonní linku 158. Na tuto linku se samozřejmě můžete obrátit také v případě, kdy se Vám kontakt s rodinou nepodaří navázat.
 
Hlavně nikdy nesvěřujte své peníze osobám, které neznáte. A to ani pod příslibem, že Vám do zástavy přenechají například osobní doklady, které mohou být odcizené, nebo finance v cizí měně, u kterých se může jednat o padělek.

Zdroj: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře