Obnovené Kino Čas v Karlových Varech opět vítá diváky

Obnovené Kino Čas v Karlových Varech opět vítá diváky

V uplynulých měsících prošlo kino čas zevrubnou obnovou, největší za posledních 20 let. Kinosál s novým maximálně širokým plátnem a  projektorem s novou 3D technologií má také nové koberce, tolety a sedačky – ty po 20 letech změnily barvu z modré na vínovou. Kino má nově vybavenou pokladnu/kavárnu a filmové předsálí, ve kterém je například malovaná stěna s oblíbenými filmovými hrdiny, výstava dříve používaných filmových promítaček anebo nové LED postery. 

“Město se jako majitel objektu na modernizaci kina podílelo svým dílem, práce probíhaly v únoru. Od března je kino opět otevřené. V prostoru za budouvou kina pokračujeme ještě v dalších pracích pod sanovaným svahem, ty ale s provozem kina nijak nekolidují. Kino samotné je hotové, nové a v plném provozu,” uvedl náměstek primátorky Miroslav Vaněk (Hnutí KARLOVARÁCI) 

Zajímavosti Kina Čas:
  • Ve foyer kina se nachází pokladna s kavárnou, kterou můžete využít nejen pokud čekáte na film. Otevírá každý den hodinu před začátkem odpolední projekce (v 16:00) a zavírá ve 20:00. 
     
  • Do prostor kina nelze vnášet vlastní nápoje a potraviny, kromě hygienických důvodů i proto, aby nové sedačky a koberce vydržely nové – omáčky, hořcice, majonézy, krémy, omastky a další “dobrůtky” se někdy už téměř nedají vyčistit. Jestli chcete sedět na sedačce, ze které nebudete mít na oblečení fleky, nenoste do sálu nic, co je může způsobit. 
     
  • V hledišti nepoužívejte mobilní telefon, můžete nejen rušit okolí, ale pokud se na něj rozhodnete část filmu natáčet, může to skončit jednáním s policií – je to vážné porušení autorského zákona. 
     
  • Nová 3D technologie už nepoužívá dřívější bateriové brýle, které byly trochu velké a těžké, místo toho nabízí jednoduché a lehké pasivní brýle, které si divák může koupit za 30 Kč a pak je používat na všechny budoucí 3D projekce nejen v kině Čas, ale i v ostatních kinech používajících polarizační 3D. Případně si samozřejmě můžete přinést vlastní brýle, pokud už takové máte. Ne všechny filmy a ne všechny projekce jsou ve 3D, a jsou i diváci, kteří 3D z různých důvodů nevyhledávají. Podařený 3D film ale může může být úchvatný zážitek.

Aktuální program kina je na kinocas.info

Zdroj a foto: Město Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře