Příkladný čin studentů - vrátili nalezenou videokameru

Příkladně se zachovala trojice kamarádů z Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně.

Dvanáctiletý Patrik Nghiem a Mikuláš Prinz společně s jedenáctiletým Petrem Smutným cestou ze školy nalezli v pondělí 6. září letošního roku krátce po 13. hodině v místním parku videokameru. Mladíci neváhali ani vteřinu a videokameru odnesli na místní obvodní oddělení. „Vůbec jsme nepřemýšleli nad tím, že bychom si kameru nechali. Víme, že v podobných případech se má věc odnést na policii, takže jsme tam rychle šli,“ shodla se trojice mladíků.

A během pár minut od nalezení už videokameru převzali místní policisté. „Zeptali se nás, kdy a kde jsme jí nalezli, tak jsme na to odpověděli a to bylo vše,“ dodali s úsměvem mladíci. Policisté začali okamžitě hledat majitele nalezené videokamery. A hned druhý den, tedy v úterý 7. září, předali zcela funkční videokameru v hodnotě několika desítek tisíc korun třiaosmdesátiletému majiteli z jedné menší obce na Nymbursku, který je v současné době v Mariánských Lázních na rekreaci. „Mladíkům velice děkuji, že se zachovali tak, jak se zachovali a kameru vrátili. Vážím si toho,“ vzkázal po policistech třiaosmdesátiletý muž.
 
Počínání mladíků ocenili policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje společně s npor. Ing. Jiřím Košařem, vedoucím obvodního oddělení Mariánské Lázně. Přímo ve škole mladíkům poděkovali za příkladný přístup a odměnili je předměty s policejní tématikou. „Dárečky nás potěšili, nečekali jsme to. Jsme ale hlavně rádi, že se videokamera majiteli vrátila,“ uzavřeli.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře