Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary se blíží, Půlmaraton Karlovy Vary

Karlovarský půlmaraton – V sobotu 26. června budou karlovarské kolonády a ulice patřit běžcům: Elitním profesionálům, nadšeným amatérům i rodinám s dětmi.

Mattoni 1/2 Maraton v Karlových Varech letos s ohledem na opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií a omezenou kapacitou částečně mění program. Poběží se 1/2 maraton, 2Run a dm rodinný běh. Čtyřčlenné štafety se tento rok neuskuteční. Organizátoři umožnili už registrovaným štafetám převod na 2 x 2Run nebo na příští rok.

Stále je možné zaregistrovat se na oblíbený dm rodinný běh a zase po dlouhé době zažít skvělou atmosféru na startu.

Informace o jednotlivých závodech i zdravotních nařízeních, která budou sportovní svátek provázet, NAJDETE ZDE

1/2 Maraton Karlovy Vary, který patří do běžecké ligy RunCzech, se uskuteční pod patronací města Karlovy Vary a Karlovarského kraje.
pulmaraton Karlovy Vary 2021

Závod se koná pod hlavičkou Mezinárodní asociace atletických federací IAAF a již svým prvním ročníkem se zařadil mezi světovou elitu dálkových běhů a přivítal na startu na 2000 účastníků z celé České republiky i světa. V minulosti se pak zúčastnilo na 6700 hobby i elitních běžců, v letošním roce na základě všech platných hygienicko-epidemických nařízení vydaných vládou ČR, očekáváme max. počet cca 3 000 účastníků, rozdělných do Rodinného běhu a hlavního závodu. Jsme si vědomi, že den závodu není pro mnohé z vás jen sváteční událostí, ale jsou to také drobné nepříjemnosti spojené s dopravními omezeními.

Pro zajištění bezpečnosti pro běžce i diváky bude celá trať závodu, která je pro letošní rok změněna a je nyní vedena ve dvou totožných okruzích, uzavřena pro individuální automobilovou dopravu. Letos se poběží v těchto ulicích T. G. Masaryka, Zahradní, Sadová, Mlýnské nábřeží, Lázeňská, Tržiště, Stará louka, Mírové náměstí, Goethova stezka, Slovenská, Mariánskolázeňská, Nová louka, Vřídelní, I. P. Pavlova, Karla IV, Jánský most, nábřeží Osvobození. Na komunikacích, kde se poběží, bude po celý den zákaz zastavení a tedy i parkování. Předem tedy prosíme o včasné přeparkování vašich vozidel.

Vzhledem k počtu běžců, doprovodných osob, pořadatelů a dobrovolníků je třeba počítat se zvýšeným pohybem osob i automobilů v průběhu konání akce. Nicméně výjezd a vjezd z některých oblastí bude po dobu závodu uzavřen. Pěší pohyb bude po celou dobu zachován, po dobu závodu dojde ke změnám provozu MHD. Dopravu bude v den závodu řídit Policie ČR, provoz bude průběžně obnovován, aby byla doprava co nejdříve bez omezení.

Přibližně 10 dní před závodem budeme distribuovat dopravně-informační leták pro obyvatele a návštěvníky města Karlovy Vary s detailním přehledem dopravních opatření a změn MHD v den závodu. (Ke stažení je níže.) Dále bude zřízena bezplatná dopravně-informační linka 800 165 102 (v provozu bude od 24. června). Obecně platí, že trasa závodu bude uzavřena od 16:00 do max. 22:00, trasa rodinného běhu již od 15:00, některé oblasti se budeme snažit otevírat dříve.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře