Dostavba dálnice D6 na Karlovarsku se oddaluje
V roce 2023 měla být zahájena stavba úseku na D6 mezi obcemi Knínice a Bošov na Karlovarsku.

Jde o jeden z posledních čtyř nových úseků, které se nacházejí na území Karlovarska. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ale dochází k oddálení výstavby dálnice. Aktuálně pozastavená trasa navazuje na stavbu Žalmanov-Knínice a pokračuje východním směrem až ke stavbě Bošov-Lubenec. Je vedena mimo obydlené oblasti v mírně zvlněném terénu.

„Naší snahou je, aby byla do pěti let dálnice D6 mezi Prahou a Karlovými Vary kompletní,“ představil plán dostavby dálnice D6 generální ředitel ŘSD Radek Mátl. To znamená, že se mění původní plán dostavby, který počítal s dokončením dálnice D6 do konce roku 2025. Tento termín se podařilo vyjednat předchozímu vedení Karlovarského kraje v čele s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO).

V současné době to však vypadá tak, že se s politickými změnami ve vládě a na kraji změnily i priority v nichž nefiguruje náš region. Chybějící dálnice je přitom dlouhodobě jedním z největších problémů Karlovarského kraje.

Karlovarský kraj tak nadále zůstává posledním regionem, který nemá napojení na dálniční síť v ČR. Otázkou je, proč odklad dostavby nejdůležitější dopravní infrastruktury našeho regionu neřeší na vládní úrovni hejtman Petr Kulhánek (STAN/KOA).

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře