Rekonstrukce Atletického stadionu Karlovy Vary pokračuje, V Karlových Varech začíná rekonstrukce atletického stadionu
Rekonstrukce Atletického stadionu Karlovy Vary pokračuje. Stavební práce dočasně přerušily technické komplikace objevené až v průběhu stavby. Nový termín dokončení byl stanoven na 30. červen příštího roku.

„Se zhotovitelem rekonstrukce se nám podařilo najít schůdné řešení, zastupitelstvo města schválilo dofinancování neplánovaných stavebních prací a na stadionu už tak opět naplno pracuje těžká technika. Spodní stavba bude hotová do konce roku. V jarních měsících, jakmile nastanou příznivé klimatické podmínky, začne pokládka povrchů na dráze i v jednotlivých sektorech, instalace technologií, lajnování a certifikace všech sportovišť. Hotovo by mělo být nejpozději 30. června příštího roku,“ vysvětluje náměstek karlovarské primátorky pro oblast majetku města Miroslav Vaněk ( Hnutí Karlovaráci )

Komplikace, které si vyžádaly několikaměsíční zastavení stavebních prací, vznikly špatně provedenou rekonstrukcí před zhruba 19 lety. „Při rekonstrukci v roce 2004 došlo k hrubé technologické nekázni a investor s dodavatelem nepostupovali dle zadané projektové dokumentace. Výrazně poddimenzované či ošizené byly podkladové i povrchové vrstvy, chyběly drenáže a v podstatě celý odvodňovací systém,“ konstatuje Miroslav Vaněk. Náklady na rekonstrukci vzrostou z původních zhruba 38 milionů navýšeny o dalších 7,8 milionů korun bez DPH.

Prodloužení rekonstrukce výrazně promluví do tréninku stovek karlovarských sportovců. Pro sportovní kluby, a to nejen ty atletické, ale i další, které k přípravě využívaly atletický stadion, je posunutí termínu dokončení komplikací. Podobně jako v předchozích měsících ale mohou i nadále trénovat na sportovních hřištích základních škol.

Probíhající rekonstrukce se týká celé plochy atletického stadionu. Běžecký ovál bude rozšířen na osm drah, sprinterská rovinka jich bude mít devět. Vybudovány budou nové sektory pro jednotlivé atletické disciplíny, středový trávník dostane zavlažování. Stadion tak získá parametry potřebné pro pořádání větších atletických soutěží. Zhotovitelem je společnost Sport Construction, s.r.o.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře