Daniel Brühl dnes převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary

Herec a režisér Daniel Brühl dnes převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.

Sedmým dnem pokračuje 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Německo-španělský herec a režisér Daniel Brühl uvede film Soused a převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Ivan Trojan představí v Městském divadle film Karamazovi. Režisérka a scenáristka Nicole Holofcenerová uvede film A dost! V hlavní soutěži budou uvedeny filmy Banzo a Zákoutí lásky.

“Tucet premiér zakončí japonský snímek Zákoutí lásky. Japonsko je země, která se v programu karlovarského festivalu, zejména v hlavní soutěži, objevuje čím dál tím častěji. V tomto případě jde o znepokojivé drama manželství, které postupně ztrácí jiskru, tedy něco, co se může odehrát kdekoliv na světě. Jde o dílo, které vás každých dvacet minut něčím intenzivně překvapí. Co nás všechny uchvátilo, je hlavní herecký výkon herečky Noriko Egučiové, která by se mohla ucházet o ženskou hereckou cenu,” řekl ČTK umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Festival zahájil 28. června jeho prezident Jiří Bartoška. Křišťálový glóbus za přínos světové kinematografii převzal americký herec a režisér Viggo Mortensen, který na zahajovacím večeru uvedl svůj romantický western Až na konec světa. Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary převezme na závěr festivalu také britský herec, držitel Zlatého glóbu, ceny BAFTA a nominace na Oscara Clive Owen. Cenu prezidenta filmového festivalu Karlovy Vary za mimořádný přínos české kinematografii dostane herec Ivan Trojan. Festival přivítal i režiséra a producenta Stevena Soderbergha.

Filmový festival v Karlových Varech letos nabízí 136 hraných i dokumentárních celovečerních filmů. V porotě hlavní soutěže zasedl oscarový herec Geoffrey Rush. Program se nachází na stránkách festivalu.

Zdroj: ČTK

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře