Muzeum Karlovy Vary pořádá výstavy na téma starý Egypt
Muzeum Karlovy Vary zahájí ve středu 17. ledna dvě výstavy, jejichž jednotícím tématem je starý Egypt. První výstava se jmenuje „Pavla Fořtová-Šámalová – Ornamenty starého Egypta“ a druhá nese název „Zlaté mince Ptolemaiovců“. Vernisáž začíná v 17 hodin a všichni milovníci starověké historie jsou srdečně zváni.

Obě výstavy představují zajímavé historické období tak, jak není běžné. Přibližují dosud spíše opomíjený pramen k dějinám egyptské každodennosti a připomínají polozapomenutou badatelku Pavlu Fořtovou-Šámalovou. Ornamenty přinášejí jinak nedostupné informace o každodenním životě ve starověkém Egyptě. Závěr svébytné existence starého Egypta pak představují mince poslední vládnoucí dynastie, Ptolemaiovců.

Výstava „Pavla Fořtová-Šámalová – Ornamenty starého Egypta“ je připravena ve spolupráci s Českým egyptologickým ústavem FFUK. Na druhé výstavě „Zlaté mince Ptolemaiovců“ se pak podílela Česká numismatická společnost. Obě výstavy mohou zájemci zhlédnout až do 17. března. Více informací, včetně toho, kdy se do muzea můžete vydat, najdete na webu kulturní instituce.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře