Aš chce přestěhovat památník Americké armády k radnici

Aš chce přestěhovat památník Americké armády k radnici.

Rada města Aše po projednání doporučila zastupitelstvu města zařadit do rozpočtu města investiční akci „Přemístění památníku Svobody“.  Tolik usnesení rady z 3. června 2024.

Památník, nově pojmenován jako památník Svobody, má být z Masarykova náměstí přemístěn do prostoru mezi radnici a Goethovo náměstí. Projekt předpokládá rozsáhlejší stavební úpravy okolí památníku, se shromažďovací plochou, místem pro řečníka, přístupovým chodníkem, schodištěm a vhodnou zelení. Náklady na přemístění byly vyčísleny na 2,3 miliónu korun, ovšem v cenách roku 2019. V roce 2021 bylo vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele, ale tehdy se žádný uchazeč nepřihlásil. Navrženo je zařadit do rozpočtu částku 3 milióny korun a následně vypsat nové výběrové řízení.

Památník je v linii zamýšlené řadové zástavby, kde jsou veškeré inženýrské sítě. Pozemky pro sebe získal investor, který zde připravuje výstavbu bytových domů, s termínem realizace do roku 2031. Město Aš se v dodatku ke smlouvě zavázalo, že pomník, který je na svém současném místě od roku 1990, přemístí na vlastní náklady.

Zdroj a foto: Město Aš

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře