Sál v Císařských lázních získal prestižní ocenění

Karlovy Vary – Sál v Císařských lázních získal prestižní ocenění.

Vestavba multifunkčního sálu v Císařských lázních architekta Petra Hájka uspěla v 9. ročníku soutěže Interiér roku, kde získala Cenu zahraničních médií. Ta byla v soutěži vyhlášena poprvé právě v tomto ročníku, Karlovarský kraj tak získal cenu jako první v historii soutěže. 

“Letošní ročník byl doslova nadupaný skvělými projekty. Také proto máme z ceny tak velkou radost, vždyť Císařské lázně uspěly mezi 233 uchazeči z České a Slovenské republiky. Navíc o ní rozhodovali zástupci prestižních evropských mediálních domů, tedy znalci oboru. Toto ocenění jednoznačně potvrzuje jedinečnost sálu, který se za necelý rok fungování stal centrem dění mnoha koncertů, akcí, přednášek a konferencí,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje Patrik Pizinger. 

Vyhlášení výsledků se konalo jako vyvrcholení kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX. Sál v Císařských lázních se kromě vítěze kategorie Cena zahraničních médií stal také finalistou kategorie Cena novinářů a finalistou kategorie Veřejný interiér II.           

Podobu ceny každoročně ztvárňuje jiný designer, letos to byla umělecká ředitelka sklárny Rückl, designérka sklárny BOMMA Kateřina Handlová. Světelný objekt je tvořen z mnoha dílů, některé jsou pískované, jiné broušené. Obsahují podstavec elektroinstalace, světelný zdroj a kožené popruhy s vyraženým nápisem názvu soutěže, O popruhy se postarali brašnáři. Celkem bylo vyrobeno devět kusů pro vítěze jednotlivých kategorií a pro jednoho hlavního vítěze. Projekt do soutěže přihlásil Karlovarský kraj.          
 
Bližší informace o projektu vestavby multifunkčního sálu v Císařských lázních a fotografie jsou dostupné na webu soutěže, kde je možné prohlédnout si všechny přihlášené projekty. 

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře