Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově

Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově nabídne bohatý program pro malé i velké

6 dní plných soutěžních i nesoutěžních filmů a zábavy nejen pro dětské publikum – tak to je Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana, který se uskuteční v Ostrově již po pětapadesáté. Letos poprvé bude udělena speciální cena hejtmana Karlovarského kraje. Tu si odnese Gert Müntefering, respektovaný německý producent, jenž stál u zrodu legendárních seriálů natočených v západoněmecké koprodukci, jako byly Pan Tau, Arabela, Návštěvníci či Létající Čestmír. Akce startuje již tuto neděli 8. října a potrvá do pátku 13. října.

Zahájení festivalu bude ve znamení výročí pohádky Tři oříšky pro Popelku. Připraven bude kočár pro projížďku kolem náměstí zdarma, šermíři a stánky. Návštěvníci se zároveň mohou těšit na koncert Václava Noida Bárty. Ihned po něm proběhne lampiónový průvod, v jehož čele pojede kočár s Popelkou. Na červeném koberci u Domu kultury se pak postupně představí hvězdní hosté festivalu, jako například Simona Stašová, Pavel Trávníček, Josef Dvořák, Pavel Nový, Zdeněk Troška či Jiřina Bohdalová. Té bude předána Zlatá buřinka za zvláštní přínos v oblasti dětského filmu.

Letošní ročník festivalu přinese na plátno tyto soutěžní filmy: MIMI, Děti Nagana, Princezna zakletá v čase 2, Největší dar, Cool Girl, Bastardi, #annaismissing a Krakonošovo tajemství. S filmy přijedou do Ostrova i delegace z řad tvůrců a herců, které svou přítomností a besedami zpestří filmový týden a potěší dětské publikum. Děti ovšem nejsou jen pasivními příjemci toho, co jim přinese plátno. Na festivalu si mohou vyzkoušet role moderátorů, kameramanů, střihačů a své mediální výstupy prezentovat ostatním divákům a posluchačům. To vše pod dohledem zkušených profesionálů. Chybět nebude ani oblíbená filmová a mediální laboratoř. Program nabídne také semináře v režii ČT EDU a platformy VOYO. Během festivalu budou mít diváci možnost naživo sledovat i rozhovory pro Český rozhlas, Český rozhlas Karlovy Vary a Plzeň. Těšit se mohou rovněž na výstavy filmových kostýmů, a sice z pohádky Tři oříšky pro Popelku, ze seriálu Návštěvníci a z pohádky Princezna zakletá v čase 2. Na pódiu na Mírovém náměstí pak vystoupí kromě již zmíněného Václava Noida Bárty také Radek Banga, Maxim Turbulenc a další. Vstup na koncerty je zdarma.

Každoročně navštíví festival během jeho konání více než 10 tisíc diváků. Z toho dvě třetiny tvoří dětští hosté. Letošní ročník nabídne speciální festivalové dny i v dalších městech našeho regionu, a sice v Sokolově a Karlových Varech. Tak si nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost a přijďte se pobavit i mimo Ostrov.

Podrobný program najdete na webu festivalu. Hlavním partnerem akce je Karlovarský kraj.

Zdroj: IP Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře