V Karlových Varech vzniknou další parkovací místa
V Karlových Varech vzniknou další parkovací místa. Jedná se o lokality Konečná a U Spořitelny –  Karlovy Vary letos začnou s výstavbou dalších parkovacích míst, kterých je ve městě stále nedostatek. První projekt se týká prostranství za objektem Magistrátu města II, tedy za bývalým okresním úřadem, kde vedení města chystá jeho zásadní obměnu, jejíž součástí nebude jen oprava silnice, ale i výstavba nových parkovacích stání a také zvelebení nedalekého parčíku.
Petr Bursík ODS, Karlovy Vary, parkovací místa
Petr Bursík ODS

„Ten projekt se připravoval už delší dobu. Byly zde ovšem tři faktory, které záměr města poněkud komplikovaly,“ uvedl karlovarský radní Petr Bursík z ODS a pokračoval: „Naším cílem je, aby se tato lokalita celkově zkultivovala. Opravíme zde proto komunikaci, vybudujeme nová parkovací stání. V návaznosti na tyto práce se chceme pustit i do přilehlého parku.“

Právě zde, ale město narazilo na první komplikací. Podle Bursíka jeho majitelem totiž není město, ale společenstvo vlastníků jednotek, kterých je hodně. Aby se Karlovy Vary mohly do revitalizace parku pustit, potřebovaly jejich souhlas. „Další problém spočíval v přilehlé opěrné zdi, za kterou vede primární zásobník tepla. Třetí komplikací byla pak velmi hustá inženýrská síť, která se nachází pod stávající komunikací. To byla věc, která byla v rámci přípravy projektu poměrně složitá,“ vysvětlil radní Bursík.

Další projekt je prostranství kolem Konečné ulice na Čankovské, do kterého chce město investovat šest milionů korun. „I zde chceme celý prostor rekultivovat, také tady máme v plánu nová parkovací místa, aby se zvýšila jejich kapacita. Smyslem je, aby se této části města dal nějaký řád, protože nyní to tady funguje chaoticky,“ dodává karlovarský radní s tím, že radnice i v tomto případě má v plánu parkové úpravy.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře