Celkem 250 výjezdů hasičů v souvislosti se silným větrem 
Celkem u 272 výjezdů zasahovali v průběhu čtvrtka hasiči v Karlovarském kraji. Z tohoto počtu je 250 výjezdů ve spojitosti s počasím, především se silným větrem. I přes velké množství událostí evidují hasiči pouze jedno zranění.

Šestkrát vyjížděli hasiči na pomoc s čerpáním vody ze sklepních prostorů, ostatní zásahy už jsou přímo kvůli větru. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy spadlé na komunikace či na různé objekty. Zasahovali také u poškozených střech větrem. Jejich pomoc byla potřeba také u několika dopravních nehod, z toho u čtyř železničních. Vždy v souvislosti s větrem, tedy najetí do spadlého stromu nebo spadlé trakční vedení. Při jedné dopravní nehodě po nárazu osobního auta do stromu se zranila jedna osoba, po železničních nehodách, které se všechny obešly bez zranění, hasiči evakuovali dvě desítky cestujících do evakuačního autobusu a postarali se o převoz do nejbližší železniční stanice.

Popadané stromy neblokovaly pouze provoz na silnicích, často hasiči řešili společně s pracovníky energetických služeb poškozené elektrické vedení po pádu stromu. Zároveň hasiči ve čtyřech případech poskytli náhradní zdroj elektrické energie.

U všech zásahů v souvislosti s větrem zasahovalo 66 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, jedná se o celkem 264 zasahujících hasičů. Události zasáhly celý kraj, počty výjezdů jsou téměř rovnoměrné na Chebsku, Sokolovsku i Karlovarsku.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře