Karlovy Vary trápí nedostatek parkovacích míst. Zlepšit to mají parkovací domy
Karlovy Vary trápí nedostatek parkovacích míst – Vedení města chce mít do konce roku hotové architektonické studie na tři parkovací domy v lázeňském centru. Ty mají zlepšit jinak složité parkování ve městě. 

Konkrétně se jedná o lokality u Galerie umění, v Polské ulici a v areálu bývalých Služeb Kattenbeck. Jakým způsobem budou financovány a následném provozování by se mělo rozhodnout nejspíš v příštím roce, řekl radní Petr Bursík (ODS).

Magistrát si před několika lety nechal zpracovat studii, která navrhla až sedm parkovacích domů. Kromě lázeňského centra by měly vzniknout i na sídlištích, kde je parkování rovněž velice omezené.

Tři parkovací domy mají být v lokalitách, které jsou součástí památkové zóny a jsou zde určité požadavky na vzhled objektů. Tyto studie vyjdou město přibližně na 2,5 milionu korun a hotové by měly být do konce roku. „Následně by se rozjela projektová příprava do dalších stupňů. V rámci vedení města pak budeme řešit, jestli budeme vypisovat všech sedm parkovacích domů jako jednu skupinu, nebo půjdeme salámovou metodou, že postavíme nejdříve jeden objekt a potom další,“ řekl radní Petr Bursík (ODS). 

Jejich stavba bude ale pro město velmi nákladná. Celkové náklady se odhadují na částku jedné miliardu korun. Vedení města chce proto oslovit soukromé investory, kteří by se mohli podílet na stavbě, nebo na jejich budoucím provozu.

Foto ilustrační

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře