Blíží se Dušičky. Policisté zvýší dohled na hřbitovech a jejich okolí

Památka zesnulých tzv. Dušičky připadá na datum 2. listopadu. Sychravé podzimní počasí ještě toto smutné období dokresluje. Začíná se brzy stmívat a stále častěji se setkáváme s mlhami či deštěm. I přesto však nesmíme zapomínat na svou bezpečnost, bezpečnost našich blízkých ani na své věci, které bychom měli mít neustále pod dohledem. Během nadcházejícího víkendu řada lidí uctí památku blízkých zesnulých na místech posledního odpočinku. 

Policisté v Karlovarském kraji se budou věnovat ve zvýšené míře nejen dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, ale také veřejnému pořádku v okolí hřbitovů a bezpečnosti jejich návštěvníků. 

V období dušiček navštíví hřbitovy několikanásobně více lidí, než v jiný čas během roku. Bohužel řada pachatelů tuto dobu využívá k páchání majetkové trestné činnosti a neváhají odcizit cokoliv. Nejenže mohou odcizit výzdobu hrobů, jako jsou například květiny, svíčky nebo jiná smuteční výzdoba pietního místa, ale při nepozornosti se nestydí odcizit také osobní věci návštěvníků, jako je odložená kabelka s cennostmi nebo mobilním telefonem. Chtěli bychom apelovat na návštěvníky hřbitovů, aby nedávali zlodějům šanci, byli obezřetní a dbali zvýšené opatrnosti.

Ke krádežím však nedochází pouze na hřbitovech, ale také na přilehlých parkovištích městských a obecních hřbitovů. Proto nenechávejte ve svých vozidlech viditelně odložené cennosti, jako mobilní telefon, kabelku nebo peněženku. Vozidlo řádně uzamkněte. Pro zkušené pachatele jsou volně ležící cennosti lákadlem a stačí jim pár minut, na to, aby Vám tyto věci z vozidla odcizili. Návštěvníky poté může přijít návštěva hřbitova pořádně draho. Pamatujte, že auto není trezor.  

Pokud vyrážíte na návštěvu hřbitovů pěšky, dbejte i vy na svoji bezpečnost použitím reflexních doplňků, čímž zvýšíte svou viditelnost za zhoršených povětrnostních podmínek, které v podzimním období panují.  

V tomto období vyjíždí se svými vozidly na silnice také řidiči staršího věku, kteří nejezdí každý den. Mnohdy vytahují své vozidla z garáží jen při různých svátečních příležitostech, jakými jsou například právě návštěvy hřbitovů. Sváteční řidiče může překvapit hustota provozu, agresivnější styl jízdy některých řidičů či špatné povětrnostní podmínky. V případě, že se s nimi v silničním provozu setkáte, buďte tolerantní a obezřetní. 

Všechny řidiče pak mohou zaskočit v okolí hřbitovů a dalších pietních míst kolony stojících vozidel mířící právě na tato místa či problém s parkováním, protože na těchto místech jsou parkovací stání mnohdy omezena. Proto dobře zvažte čas a dobu návštěvy těchto míst. V případě, že se i přes naše rady stanete obětí trestného činu či účastníkem dopravní nehody, volejte na linku 158. 

Zdroj: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře