V Karlových Varech hořel sklad porcelánu
V Karlových Varech hořel sklad porcelánu. Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na další objekty, událost je bez zranění.

Požár skladovací haly v areálu karlovarské firmy na výrobu porcelánu oznámili zaměstnanci na tísňovou linku hasičů krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Na místo byly ihned vyslány jednotky hasičů ze II. stupně požárního poplachu.

Uvnitř haly hořely dřevěné palety a obalový materiál. Nikdo ze zaměstnanců uvnitř nebyl, událost je bez zranění. Velitel zásahu požadoval na místo další síly a prostředky, byl tak vyhlášený III. stupeň požárního poplachu. Rychlým zásahem se zabránilo šíření požáru na okolní objekty a nebylo tak potřeba omezit další provoz v areálu firmy.

Ohněm poškozené dřevěné palety v průběhu zásahu padaly i se zbožím z regálů, hasiči tak museli postupovat s opatrností, bylo nutné vyvézt z haly část naskladněného zboží. Po zhodnocení situace a postupu při hašení rozhodl velitele zásahu, že na místě je již dostatek sil a prostředků, stupeň požáru tak byl snížený zpět na druhý. 

Před druhou hodinou odpoledne mohl velitel zásahu potvrdit, že požár je pod kontrolou a nehrozí další šíření. I nadále pokračovalo vyvážení palet se zbožím, aby se vyloučila veškerá ohniska. Vyšetřovatelé požárů jsou na místě od začátku zásahu, příčina i výše škody je v šetření. Na místě zasahovalo 12 jednotek profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

 

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře