Valdštejnské slavnosti se blíží

Konec prázdnin bude v Chebu patřit tradičním Valdštejnským slavnostem

Valdštejnské slavnosti mají v Chebu dlouholetou historii. Pobyt slavného vévody Albrechta z Valdštejna a jeho vražda v západočeském městě byly s oblibou připomínány již začátkem minulého století. Nenechte si ujít zajímavý program, ve kterém si najde každý to své. Chybět nebudou rekonstrukce momentů z Valdštejnova působení v Chebu, slavnostní průvody, historický jarmark na náměstí a mnohé další. Akce se uskuteční ve dnech 25. až 26. srpna.

Albrecht z Valdštejna vyvolává dodnes ohnivé debaty nejen mezi historiky. Zradil svého císaře a krále, aby dosáhl ještě větší moci? Nebo byl jen obětí intrik? Ať už se přikláníte k jakékoliv teorii, není pochyb o tom, že Albrecht z Valdštejna byl jednou z nejvýznamnějších postav českých i evropských dějin, výjimečně zdatný obchodník, politik a armádní velitel.

Slavnosti, které nám tuto výraznou osobu naší historie připomínají, se každoročně těší přízni jak obyvatel Chebu, tak i turistů z Česka a ze zahraničí. Program bude letos probíhat nejenom na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, ale také v Krajince, na chebském hradě nebo v muzeu. V pátek se můžete těšit na jarmark, chybět nebude ani řemeslná vesnička, milovníci historie a válečné tématiky pak potěší přednáška, jež přiblíží události v Chebu za třicetileté války. Připraveno je rovněž vskutku slavnostní uvítání vévody a jeho družiny, které doprovodí hudba, akrobatické vystoupení, vlajková show, tanec a nejmenší návštěvníky jistě zaujme pásmo pohádek. Páteční program pak zakončí skupina Claymore, jež zahraje gaelic-rock inspirovaný skotskou a irskou hudbou, okořeněný o specifický zvuk skotských dud, a strhující ohňová show. Neméně nabitý program je přichystán na sobotu, ostatně seznámit se s ním můžete přímo na  webu akce. 

Valdstejnske slavnosti Cheb zpravy karlovarsko

Zdroj: IP Karlovarského kraje, foto: valdstejnske-slavnosti.eu

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře