Petr Bursík (ODS) zajistil pro Karlovy Vary dotaci na nový cyklogenerel
Rozvoj cyklistické infrastruktury v Karlových Varech. Petr Bursík (ODS) zajistil pro město dotaci na nový cyklogenerel

Na kola usedají nejenom cyklističtí nadšenci a matadoři, ale stále častěji také turisté, kteří se vydávají objevovat krásy našeho regionu. Toho si je vedení města velmi dobře vědomo a do cyklistické infrastruktury investuje každým rokem namalé prostředky. I z tohoto důvodu zareagovalo na dotační program Karlovarského kraje jehož účelem je podpora projektů směřujících k budování a údržbě cyklistických tras a stezek, doprovodné infrastruktury, projektových dokumentací a rozvojových materiálů. 

V letošním roce kraj obdržel celkem 22 žádostí o poskytnutí dotace z rozpočtu Karlovarského kraje. Na realizaci neinvestičních aktivit to byly projekty za více než 3,1 milionu korun, na investiční akce pak bylo zažádáno přes 2 miliony korun. Výše dotace v jednotlivém případě směla činit u neinvestičních aktivit maximálně 300 tisíc korun, u investičních akcí pak až 1 milion korun. A právě z prostředků Karlovarského kraje bude hrazena pravidelná údržba cyklostezek na území statutárního města Karlovy Vary, a koncepce rozvoje cyklistické dopravy města Karlovy Vary 2023+ 

“Musim za sebe a odbor strategii a dotaci říci, že ačkoli “jen” 300tis., tak nám to udělalo radost. Částka plně pokryje projektové práce a město s KAM muže ještě část financí využít na pořízení datových vrstev pro územně analytické podklady. A tím věřím, že budeme mít opravdu “moderní” cyklogenerel” uvedl radní Petr Bursík (ODS)

Nový cyklogenerel je již objednán, dotace pokryje plně celý projekt a bude odevzdán koncem října 2023. Na projektu spolupracuje město s projektantem příspěvkové organizace Kancelář architektury města Karlovy VARY (KAM KV)

Foto ilustrační

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře