Parkovací dům u Galerie v Karlových Varech

Parkovací dům u Galerie v Karlových Varech

Představujeme Vám návrh parkovacího domu U Galerie, kterou v poptávkovém řízení získala kancelář Fránek architects. Navrhovaný objekt parkovacího domu bude umístěn na okraji historického jádra města v blízkosti Galerie umění Karlovy Vary, na místo současného parkoviště. 

Nový parkovací dům pomůže pro dané území získat velmi potřebné parkovací kapacity, ale hlavně významným způsobem dopravně zklidnit samotné jádro města v těsné blízkosti výtrysku Vřídla, kam motorová doprava nepatří. 

Místo je situováno v hustě zapojené zeleni. Takto je i stavba plánovaná, stane se totiž součástí koridoru zeleně směřujícího k centru města. Holý železobetonový skelet bude opatřen železnými, žárově zinkovanými konstrukcemi a fasáda bude pokryta ocelovými sítěmi, které budou sloužit jako podpora pro popínavé rostliny. Tím se stavba postupně začlení do okolní přírody a pod zelení objekt časem zmizí a sroste s okolní přírodou.

Petr Bursík ODS, Karlovy Vary, parkovací místa

„Parkovací dům u galerie bude jedním z mnoha, které budou obsluhovat lázeňské území, umožní dopravně zklidnit nejcitlivější jádro města kolem Vřídelní kolonády, zároveň však zkvalitní dostupnost galerie umění a nedávno otevřených Císařských lázní,“ uvádí radní Petr Bursík (ODS) Nadzemní parkovací dům u Galerie umění má stát na současném malém parkovišti. Jak ubezpečoval radní Petr Bursík z ODS, při jeho stavbě bude brán zřetel, aby architektonicky zapadl do tamějšího území, které se nachází pod lesem a na konci lázeňského území.

V dubnu se připravuje setkání s autorem studie. Pokud by Vás projekt zajímal více, už nyní si můžete prohlédnout studii na webu KAM KV

Zdroj a foto: KAM KV

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře