Karlovarský festival zakončí romance Nehty řeckého režiséra Christose Nikoua, Křišťálový glóbus karlovarského festivalu se po 24 letech změní

Karlovarský festival zakončí romance Nehty řeckého režiséra Christose Nikoua.

Závěrečným filmem 58. ročníku Karlovarského filmového festivalu bude romance Nehty řeckého režiséra Christose Nikoua. Při slavnostním zakončovacím ceremoniálu dostanou z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky křišťálové glóby český herec Ivan Trojan a americký herec Clive Owen. Festival představí divákům 136 filmů. Na tiskové konferenci to řekli pořadatelé mezinárodního filmového festivalu.

“Zakončovací film letošního ročníku karlovarského festivalu bude taková něžná, velmi neobvyklá romance Nehty, což je druhý snímek a zároveň první anglicky mluvený film dneska velmi slavného mladého řeckého tvůrce Christose Nikoua, který se proslavil hned svým debutem Jablka. V tom filmu fantasticky hrají Jesse Buckley a Riz Ahmed, dnes už etablovaní herci. My jsme rádi, že ten film promítneme nejen hostům na slavnostním zakončení, ale i divákům ve 20:00 v hotelu Thermal 6. července,” řekl umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Program dramaturgové festivalu tvořili ze dvou tisícovek přihlášených filmů. Divákům z toho nabídnou 136 hraných celovečerních a dokumentárních filmů. Počet přihlášených filmů každým rokem nepatrně přibývá. Počet vybraných filmů na program festivalu je každoročně mezi 130 a 140 filmy. Letos je mezi nimi i pět filmů, které festival představí ne v digitální podobě, ale na klasickém 35milimetrovém filmovém pásu.

Nejdelším filmem bude 212 minut dlouhý snímek Přímá akce, který získal hlavní cenu na letošním Berlinale. Animovaný snímek pro děti Plšík, který má čtyři minuty, bude nejkratším letošním filmem. “Uvádíme jej i v rámci programu Prague Shorts, což je festival animovaného filmu, který karlovarský festival organizuje. Je to jedna z několika produkcí, které máme pro nejmenší diváky připraveny,” řekl Och.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary začíná v pátek 28. června a potrvá do soboty 6. července. Hned v úvodu bude oceněn a uvede svůj film americký herec Viggo Mortensen.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře