Rekonstrukce křižovatky Šumavská – Západní skončí včas
Karlovy Vary – Dobrou zprávou pro řidiče mířící do karlovarské městské části Tuhnice je rychlejší průběh rekonstrukce křižovatky Šumavská a Západní ulice. Stavbařům se podařilo efektivně zkoordinovat jednotlivé etapy a zdá se, že termín dokončení stihnou přes nečekané rozsáhlé sanace podloží tak, jak bylo plánováno.

Stavbaři tedy museli operativně řešit problém s podložím stavby, a protože nechtěli otálet, pustili se souběžně do etapy číslo dvě. Tím se ušetřilo mnoho času a mnoho stavebních prací se prolnulo a sloučilo.

Celou stavbu vedení karlovarského magistrátu koordinuje nejen s dodavatelskou firmou, ale i s vedením Dopravního podniku Karlovy Vary, Správou železnic, která v sousedství rekonstruuje kolejiště směřující na Dolní nádraží a plánuje na deset dní zcela uzavřít železniční přejezd na Západní ulici, a Ředitelstvím silnic a dálnic, které v tu dobu už bude mít dokončené opravy povrchů na průtahu městem.

“V polovině září proběhlo velké koordinační jednání se zástupci ŘSD, KSUSKK a SZ, kde jsme ladili v rámci možného termíny tak, aby řidiči byli co nejméně omezeni v provozu. I termín uzavření přejezdu Západní byl posunut co nejdéle v rámci výluky železnice. Je to nejschůdnější řešení pro všechny strany. Věřím, že to řidiči pochopí a budou ještě chvilku trpělivý” uvedl radní města Petr Bursík z ODS

Díky tomu budou plně obsluhovány stávající autobusové zastávky MHD „Šumavská“ u Základní školy Poštovní. Pro ostatní silniční dopravu bude křižovatka uzavřena, příjezd ke škole bude možný přes Charkovskou a Moskevskou ulici a zpět. Průjezd přes přejezd nebude možný vůbec, objízdná trasa povede přes průtah. 

Plně průjezdná bude křižovatka od čtvrtka 29. listopadu, po celkovém dokončení rekonstrukce včetně vodorovného dopravního značení a po otevření dokončeného železničního přejezdu.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary, foto ilustrační

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře