Sokolov - Vedení města opět jednalo o bezpečnosti v okolí vlakového nádraží

Sokolov – Vedení města opět jednalo o bezpečnosti v okolí vlakového nádraží

V reakci na četné stížnosti ohledně bezpečnosti v okolí hlavního vlakového nádraží v Sokolově, se konalo již druhé jednání zástupců města se Správou železnic za přítomnosti zástupců městské i státní policie a také bezpečnostní agentury, která nádraží střeží. Diskuze se týkala několika klíčových opatření, která mají přispět ke zlepšení celkové situace v oblasti.
Sokolov Vedeni mesta opet jednalo o bezpecnosti v okoli vlakoveho nadrazi Zpravy Karlovarsko

Výsledkem jednání je napojení kamerového systému na vlakovém nádraží na operační středisko městské policie. Toto opatření umožní lepší monitorování a rychlejší reakci na případné incidenty. Kromě toho bezpečnostní agentura rozšíří své služby. Nově budou její pracovníci přítomni na nádraží od příjezdu prvního ranního vlaku až do odjezdu posledního večerního spoje. Od března také dojde k personálnímu posílení ostrahy. Po dobu denní směny bude nádraží střežit dvojčlenná hlídka.

Dalším důležitým bodem dohody je zavedení přímé komunikace mezi bezpečnostní agenturou a policií, což umožní efektivnější sdílení informací v případě narušení veřejného pořádku či jiných událostí. Pro posílení této spolupráce dostanou pracovníci ostrahy k dispozici speciální telefony s tlačítkem pro okamžité spuštění poplachu, který bude přímo propojen s operačním střediskem městské policie.

Tyto kroky jsou reakcí na veřejnou poptávku po větší bezpečnosti v okolí vlakového nádraží. Zvýšený dohled nad lokalitou v minulosti zavedla městská i státní policie „Jsme rádi, že vedení Správy železnic zohlednilo naše požadavky. V minulosti jsme opakovaně kritizovali fungování bezpečnostní agentury. Věřím, že díky nově nastavenému systému se podaří situaci kolem nádraží zlepšit,“ uzavírá starosta Sokolova Petr Kubis.

Kromě bezpečnostních opatření probíhá v okolí nádraží i každodenní úklid. Právě nepořádek se ukázal jako jeden prvků, který přispíval k negativnímu dojmu z prostoru. Problém nastával především o víkendech, kdy se neuklízelo a odpadky z přeplněných košů se pak povalovaly na zemi. Z toho důvodu zavedla sokolovská radnice už loni na podzim systém úklidu od pondělí do neděle.

Zdroj a foto: Město Sokolov

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře